×

Lanse Tur| Yurt içi otelleri | yurt dışı turları| kültür turları |Konya Lanse Tur| gemi turları ve uçak biletinde en avantajlı tatil fırsatlarıyla rezervasyon yaptırın.

ACENTE İLE SEYAHAT ETMENİN EN GÜZEL YANLARI

ACENTE İLE SEYAHAT ETMENİN EN GÜZEL YANLARI

ACENTE İLE SEYAHAT ETMENİN EN GÜZEL YANLARI

Bugün ayrılığa düşülen en önemli konulardan birisi acente aracılığı ile gezmek mi daha iyi, yoksa tek başına gezmek mi?  Geziye bir kervanla katılsanız da heybenizi sırtınıza alıp yollara düşseniz de yapılan şey seyahat etmek olacaktır.  Kısacası işin özünde seyyahlık var.  Tek başına seyahatin kendine göre belli avantajları olabilir ancak acente aracılığı ile gezmenin avantajları ise hatırı sayılır derecede fazla. Acente ile seyahat etmenin avantajlarını bir araya getirdik. İşte bir acente desteği almanın avantajları;

Her şey sizin için organize ediliyor
Arkanıza yaslanıp seyahat etmek kadar güzel ne olabilir? Arkanıza iyice yaslanıp seyahat etmek… Tur şirketleri konaklamanızdan nerede yemek yiyeceğinize, hava alanı transferinizden şehir içi gezinize kadar ihtiyacınız ve talebiniz olan her şeyi organize etmektedirler. Bir başınıza gezmek isteyenler için mola saatlerini de eklerseniz, tur ile gezmenin o kadar da özgürlüğü kısıtlayan bir durum olmadığını anlarsınız.

Kafa dengi insanlarla seyahat etme imkanı
Tur şirketlerinden aldığınız paketleri, sizinle aynı beklentilere sahip insanlar da alacaktır. Yalnız başınıza katıldığınız bir turdan daha çok, eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz insanlarla tanışabilirsiniz.

Tura yalnız gidip evli dönebilirsiniz
Tur şirketleriyle çıkılan yolculuklarda hayatınızın aşkını bulma ihtimaliniz çok yüksektir. Bir insanı tanımanın en iyi yolu, onunla yola çıkmaktır. Seyahat boyunca birçok sahneyle karşı karşıya geliyorsunuz ve o anlarda yanınızdakilerin önemi artıyor. Eğer uzun süren bir tura katılırsanız, hayat boyu sürecek arkadaşlıklara hazırlanın.

Daha ekonomik bir seyahate kimse hayır demez
Tur şirketleri en ucuz uçak bileti, en kaliteli otelde en ucuza konaklama, en fazla yeri en uygun bütçeyle ziyaret etme gibi sorunları çözen kuruluşlardır. Eğer, bir tur şirketinden erken rezervasyon yaptırırsanız kat ve kat daha ucuza seyahat etme imkanı doğacaktır. Kendi başınıza seyahat ederken her şeyi kendiniz organize etmek zorundayken tur şirketi sizin yerinize maliyetleri en aza indirmeye çalışıyor. Daha ekonomik bir seyahate neden hayır diyesiniz ki?

Şehrin en iyi mekanlarında yeriniz ayrılmış olacaktır
Kendi imkanlarınızla bir şehre gittiğinizde oranın en iyi mekanlarını kaçırma ihtimaliniz vardır. Belki önceden araştırıp öğrenme imkanınız olacaktır fakat tur yapılan gezilerde, en otantik mekan sizin için önceden seçilmiş ve yeriniz ayrılmış olacaktır. Size sadece eğlenmesi kalıyor. Ayrıca turlarınızda size eşlik eden rehberlerden tarzınıza göre öneri alarak gezi programının dışına çıkabilirsiniz.

Turlar her zaman en güvenli seyahat şeklidir
Turların en tehlikeli olanı diyebileceğimiz safariler bile pek çok güvenlik önlemi altında gerçekleşiyor. Onun dışında hiçbir tur şirketi sizi, siyasi kargaşanın veya hırsızlığın bol olduğu bir bölgeye götürmez. Mesela, Doğu Afrika’ya kendi başınıza gitmek çok da güvenli olmayabilir. Özellikle kadınların dünyada güvenle yalnız seyahat edebileceği çok fazla yer bulunmuyor. Turlar ise çok uzak diyarlara korkmadan güvenle gidebilmenizi sağlar.

Tur ile kitaplarda yazmayanları, daha doğrusu gerçekleri öğrenirsiniz
Bugün her hangi bir şehre gitmeden önce internetten araştırma yaparak da bilgi edinebiliyoruz. Kitaplar, seyahat dergileri ve gazetelerin seyahat sayfaları hep bu amaca hizmet ediyor fakat turlarda daha önce hiç duymadığınız bilgileri öğreniyorsunuz. Kendi araştırmanızla bir yerde 10 bin yıl önce ne olduğuyla ilgili sizi bilgi sahibi olabiliyorsunuz ama orada iki gün önce ne olduğu ile ilgili bilgi edinemiyorsunuz.  Kaliteli turlar deneyimli rehberlerini burada devreye sokuyor. Halk ne düşünüyor, yazılanlar ile gerçekler arasındaki farkı turlar sayesinde ayırt edebilirsiniz.

Haklarınızı Savunur
İyi bir seyahat acentası size hizmet sunmaya başladığı andan hizmetin sona erdiği ana kadar sizin yanınızdadır. Seyahatiniz sırasında sizin çıkarlarınızı ve haklarınızı savunan bir seyahat acentasıyla tatile çıkarak kendinizi güvence altında hissedersiniz. Seyahat acentası yardımıyla yapılacak yolculuklarda sizin çıkarlarınızın önceliği vardır. Seyahatlerinizde bir şeylerin yanlış gitmesi halinde seyahat acentaları sizin savunucunuz olarak hizmet verirler. Mümkün olan en iyiyi elde etmek için kendi nüfuzlarını sizin için kullanırlar.