×

Lanse Tur| Yurt içi otelleri | yurt dışı turları| kültür turları |Konya Lanse Tur| gemi turları ve uçak biletinde en avantajlı tatil fırsatlarıyla rezervasyon yaptırın.

YENİ HAVALİMANI HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEY BURADA

YENİ HAVALİMANI HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEY BURADA

YENİ HAVALİMANI HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEY BURADA

İstanbul üçüncü havalimanı, Avrupa Yakası'nda Karadeniz kıyısında olacak. 76,5 kilometrekarelik alanı kaplayacak olan havalimanı Terkos Gölü'ne yakın bir mesafede inşa ediliyor. Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim körüsü ile bağlantısı olacak yeni havalimanına yüksek hızlı tren yapılacak. Bu sat-yede havalimanından Taksim'e kolayca ulaşabileceksiniz. 2019 yılı sonunda açılması planlanan Hayrettepe-Havalimanı metro hattı ve 2020 yılı sonunda açılması olanlanan Kalkalı-Havalimanı hattı ile de metro ile havalimanına kolayca ulaşabileceksiniz. Raylı sistem hazır olana kadar otobüs ile ulaşabileceğiniz havalimanına 18 hatta 150 otobüs hizmet edecek. Havalimanından terminalin altında bulunan otobüs duraklarına ulaşabileceğiniz hatlar; Beylikdüzü Tüyap, Esenler Otogar, Bakıköy, Yenikapı-Sirkeci, Beşiktaş, Alibeyköy Ceo Otogarı, Kadıköy, Pendik, Hacıosman, Tepeüstü, Arnavutköy, Kemerburgaz, Sarıyer, Başakşehir, Mahmutbey metro, Halkalı ve Mecidiyeköy. 
Üçüncü havalimanının adı henüz belli olmasa da şu anda İstanbul Grand Aırport olarak geçiyor. İsim önerileri arasında; Recep Tayyip Erdoğan, Abdülhamid Han ve Mustafa Kemal bulunuyor.
Üçüncü havalimanının inşaatının 4 fazda yapılacağı duyuruldu. Birinci faz içinde 3 pist ve 90 mülyon kapasitelik terminal bulunacak. İlf faz; 29 Ekim 2018 tarihinde açılacak. Diğer fazların ne zaman tamamlanacağı ile ilgili henüz bir bilgi olmamasına rağmen tüm fazlar tamamlandığında üçüncü havalimanı yıllık 200 milyon yolcu kapasitesi ile hizmet verebilecek ve 300 den fazla destinasyona uçuş imkanı sağlayacak. Tüm fazlar açıldığında 100'e yakın havayolu firmasına ev sahpliği yapacak ola havalimanı dünyanın tek çatı altındaki en büyük havalimanı terminali olacak. 77 adet yolcu biniş kapısı bulunacak havalimanı tüm uçak tiplerine hizmet verebilecek. 
Yeni havalimanı sunduğu hizmetlerle yolcuları rahat ettirecek. Perakende satış alanı, Duty Free mağazaları, Türk ve Dünya mutfaklarını tadabileceğiniz 32 bin metrekarelik yiyecek ve içecek alanı, ana terminal binası içinde 451 odalık bir otel, longe'la ve 40 bin araç kapasiteli bir otopark buluacak.