×

Lanse Tur| Yurt içi otelleri | yurt dışı turları| kültür turları |Konya Lanse Tur| gemi turları ve uçak biletinde en avantajlı tatil fırsatlarıyla rezervasyon yaptırın.

YENİ TATİL TRENDİ "VİLLA TATİLİ"

YENİ TATİL TRENDİ

YENİ TATİL TRENDİ "VİLLA TATİLİ"

Bütün yıl çalışıp hayalini kurduğunuz, hakkında planlar yaptığınız, giderken heyecan ve mutluluk duyduğunuz, sonunda ise bir sonrakini sabırsızlıkla beklediğiniz dinlenme ve eğlenme sürecidir tatil. İyi bir tatilin en önemli kuralı şüphesiz iyi bir seyahat planından geçer. Bu plana dahil olan unsurların başında ise ‘iyi bir konaklama yeri seçimi‘ gelmektedir.
Tatil için konaklama yeri ararken pek çoğumuzun aklına ilk olarak oteller ve hosteller gelir. Ancak son yıllarda yükselişe geçen ve giderek adından söz ettiren bir tatil seçeneği de var ki kendi vatandaşlarımızın ve özellikle yurtdışından güzel ülkemize gelen turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir. Adına ‘Villa Tatili‘ dediğimiz bu tatil seçeneği gözlerden ve gürültüden uzak, muhafazakar tatil, manzara, deniz, kum ve özgürlük arayan kişilere layıkıyla hizmet etmektedir.
Bu tatil bir villanın içindeki tüm eşyaları ve varsa özel havuzu ve bahçesiyle birlikte genelde en az bir hafta süreyle kiralanması şeklinde olmaktadır. Villa tatilinin en önemli özelliği kısıtlamasız ve en özgür tatil şekli olmasıdır. Bu doğrultuda villa tatilinin avantajları arasında otellerdeki gibi herhangi bir programa uyma durumuna maruz kalmadan, yemek ya da diğer şeylerin saatlerini bekleme zorunluluğu olmadan ve bu servisler için uzun kuyruklara girmeden, kalabalık alanlarda çocukların peşinde koşturmadan, istediğin şekil ve saatte istediğini yapma ya da istediğin yemeği yapıp, istediğin saatte yiyebilme özgürlüğüne sahip olma yer almaktadır. Bu avantajların tadını çıkarırken de şüphesiz en büyük lüks, ailen ya da arkadaş grubunla baş başa tatil yapabilme imkanına sahip olmaktır.
Balayı çiftlerinden, ünlü isimlere, Arap turistlerden, Avrupalı ve Amerikalı turistlere ve daha nicelerine muhteşem bir tatil konaklaması sunan villa tatilinde her zevke, bütçeye, yaş grubuna ve sosyal statüye hitap edecek türden villaları bulmak mümkün. Tercihi gereği gözlerden uzak bir yerde havuza girmek isteyen bir kişiye muhafazakar villa seçenekleri tam anlamıyla uyarken, daha çok manzara görmek isteyenlere ise etrafı daha korunaksız, denize nazır muhteşem villalar doğru bir konaklama tarzı olacaktır. Üstelik arkadaş grubunuzla veya ailenizle kiraladığınız bu villalar için kişibaşına ödeyeceğiniz ücret de otel konaklamalarına kıyasla daha ekonomik olmaktadır. O halde bizden duyurması, sizlerden de konaklaması olsun. Bu yaz siz de villa tatili yapanlar arasına katılın ve ailenize, dostlarınıza güzel bir yaz sürprizi yapın.
Villa tatilini, basit bir şekilde tanımlayacak olursak; kendinize ait bir evde tatil yapmak şeklinde bir açıklama doğru olacaktır. Örneğin nasıl ki evinizde yemek yapıyorsanız, bulaşık ve çamaşır yıkıyorsanız aynı işlemler villalarda da var. Yemek servisi, tam pansiyon tarzında konaklama gibi seçenekler yok.
Şimdi bazılarınız “bunları yapacaksak, ne anladık bu tatilden?” Diyebilirler. Şimdi, gelelim o kısıma. Yemeğinizi kendiniz yapacaksanız, ama size özel bir havuzun başında barbekü keyfi ile. Ya da çok daha özel bir mutfakta hazırladığınız kahvaltıyı, mükemmel bir deniz manzarasına karşı havuz başında yapacaksınız. Yani, mevcut yaşam standartlarının ve konaklama tarzının çok daha üstünde bir ortamı elde ederek, 5 gün 7 gün ya da daha fazla süreyi doğrudan bu özel ortamda geçirmiş oluyorsunuz. Bu durumu; özel bir yazlık villa yaptırmışsınız ve içerisini mükemmel bir şekilde döşemişsiniz gibi düşünebilirsiniz. Tatil dönemi geldiğinde ise, geliyorsunuz villanıza ve kendi eviniz gibi tatilinizi yapıyorsunuz.

Bunların Dışında Artılarını Ele Alacak Olursak
– Otellerde yemek servisi vardır, ama size özel değildir. Herkesle aynı ortamda bulunur, yemek yersiniz. Deniz manzarası, havuz başında özel yemek keyifleri ve tamamen size özel bir yemek alanı yoktur. Villada ise tam olarak bunlar vardır.
– Otellerde havuzun giriş çıkış saatleri vardır genelde. Bu saatlerde de aynı havuzu yüzlerce kişi ile kullanırsınız. Gizlilik ve haliyle rahat bir ortam ne yazık ki yoktur. Oysa ki kiraladığınız bir balayı villaları seçeneğinde örneğin tamamen özgürsünüzdür. Gece 3’te de havuza girin, sabah 7’de uyanınca da direk havuzda güne başlayın. Kimse yok, sadece siz varsınız ve havuz tamamen size özel.
– Eğer daha muhafazakar bir aile iseniz, muhafazakar villalar sayesinde kimse ile muhattab olmadan ve dışarıdan hiç bir şekilde görünmeden çok daha rahat havuz keyfi yapar, tatilin tadını çıkarırsınız. Unutmayın, villa sadece size özel ve kiraladığınız süre içerisinde siz dilediğiniz gibi hareket edebiliyorsunuz.
– Villanız da her gün yapılan ücretsiz bahçe ve havuz temizliği sayesinde, havuzunuz her gün hijyenik kalır. Böylelikle çocuklarınızla birlikte havuzun keyfini çok daha rahat çıkarırsınız.
– Bahçenizde ailenizle ve dostlarınızla birlikte dilediğiniz an havuz başı partiler, barbekü deneyimleri yaşayabilirsiniz. Bu anlar sizlere inanılmaz anılar olarak yansıyacaktır ayrıca. Zira sevdikleriniz ile birlikte olduğunuz ortam, en mükemmel ve lüks bir ortam olmakta.
Kısacası, villalar diğer tüm tatil seçeneklerinden daha bağımsız ve özel seçeneklerdir. Lüks, size özel ve her detayın özenle düşünüldüğü bir konaklama süreci yaşarsınız. Dilediğiniz an bölgeyi gezer, tadını çıkarır ve villanıza istediğiniz saatte geri dönersiniz. Özellikle aile tatilleri, balayı odaklı özel tatiller için gerçekten size özgü ve bağımsız bir süreç istiyorsanız, villa tatili bu noktada en ideal seçenek olacaktır.