×

Lanse Tur| Yurt içi otelleri | yurt dışı turları| kültür turları |Konya Lanse Tur| gemi turları ve uçak biletinde en avantajlı tatil fırsatlarıyla rezervasyon yaptırın.

DALMAÇYA KIYILARI

DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
DALMAÇYA KIYILARI
Tarih
1 HAZİRAN / 29 HAZİRAN / 13 TEMMUZ / 10 AĞUSTOS
şehirler
ZAGREB & OPATİJA & ZADAR & TROGİR & SPLİT & HVAR & DUBROVNİK & KOTOR & BUDVA & PODGORİCA
otel
3-4* OTELLER
ulaşım
THY İLE
ücret
819 EURO (en düşük fiyat)
vize
Vize Için Gerekli Evrakları Lütfen Sorunuz..
tur konsepti
ODA KAHVALTI

NERELERİ GEZELİM?

Old Town (Eski Şehir)
Adriyatik’in incisi olarak adlandırılan Dubrovnik’in tarihî şehri (Old Town) Gothik, Rönesans ve Barok Mimarisi’nin izlerini taşıyan kiliseleri, sarayları, çeşme ve manastırları ile Ortaçağ’dan günümüze ulaşmış en önemli kentlerden biridir. 1667 yılındaki büyük depreme ve 1990 yılındaki savaşa rağmen, yapılan restorasyon çalışmaları ile şehir eski dokusuna kavuşturulmuştur. UNESCO tarafından dünya mirasları kapsamında koruma altına alınan şehir, Dalmaçya kıyılarının eşsiz manzarası ile 13. Yüzyıl’ın liman kenti havasını bir arada sunmaktadır.

Stradun Caddesi
Stradun Caddesi, Dubrovnik’in kalbidir. Yaklaşık 300 metre uzunluğundaki cadde, şehrin ticaret merkezi olduğu gibi önemli kutlamaların ve festivallerin de adresidir. Hırvat ve Slavların ortak mimari kültürü ile oluşturulan ve önceleri Yunanca “cadde” anlamına gelen “Pletea” olarak adlandırılan alan, bölgedeki Venedik hâkimiyeti sonrasında büyük cadde anlamına gelen “Stradun” ismiyle anılmaya başlamıştır. Parke taşlarla döşenmiş cadde boyunca alışverişin keyfini çıkarabilir ve şehrin günlük yaşantısını yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Mljet Parkı
Dubrovnik’e yaklaşık 3 saat uzaklıkta, Adriyatik’in berrak sularında bulunan Mljet Parkı, Hırvatistan’ın doğal güzelliklerini gözler önüne seren bir milli bir parktır. Adanın tam ortasında büyük göl ve küçük göl anlamına gelen Veliko Jezero ve Malo Jezero adında iki tuz gölü bulunmaktadır. Adanın en dikkat çekici yeri ise bugün restoran olarak kullanılan ve 12. Yüzyıl’da inşa edilmiş Saint Mary Manastırı’dır. Muhteşem bir gün batımı manzarasına sahip olan adada kayaking yapabilir ve göllerde yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Dubrovnik Köprüsü
Franjo Tudman Köprüsü olarak da bilinen Dubrovnik Köprüsü, 518 metre uzunluğunda olup Hırvatistan’ın en modern yapıları arasındadır. Yapımına 1989 yılında başlanan köprünün inşasına savaş sırasında ara verilmiş ve daha sonra köprü Zagreb Üniversitesi’nin Sivil Mühendislik Bölümü tarafından yeniden tasarlanmıştır. Dubrovnik ile Gruz Limanı’nı birbirine bağlayan Dubrovnik Köprüsü, muhteşem manzarasının yanı sıra doğa ile bütünleşmiş mimarisi ile de dikkat çekmektedir. 

Korcula Adası
Hırvatistan’ın bağlar ve zeytin ağaçları ile dolu yemyeşil adası Korcula’da, Balkanlar’ın doğası ve tarihi iç içe geçmiş haldedir. Dubrovnik ya da Split’ten feribotla ulaşabileceğiniz Korcula Adası’nda müzeler, küçük plaj ve koyların yanı sıra tipik kiremitli Balkan evlerini ve kuleleri keşfedebilirsiniz. Ünlü gezgin Marco Polo’nun doğduğu yer olması açısından da tarihî bir önem taşıyan adada, zamandan soyutlanarak huzur ve sakinliği bir arada bulabilirsiniz. 

Sponza(Rector)Sarayı
Stradun Caddesi’nin bitiminde bulunan Sponza (Rector) Sarayı, 1516- 1522 yılları arasında 1667’deki büyük depremden önce inşa edilmiş olup, bölgedeki en önemli eserlerden biri olarak kabul edilmektedir. Saray binası Gotik Miamari ve Rönesans Mimarisi’nin belirgin özelliklerini taşımaktadır. Her yaz Dubrovnik Yaz Festivali’nin açılışına en sahipliği yapan Sponza Sarayı’nda yıl boyu birçok konser, tiyatro gösterisi ve şiir dinletileri gerçekleşmekte, ve devlet arşivi ve cumhuriyet dönemine ait altınlar sergilenmektedir. Eğer sıcak bir yaz günü yolunuz bu kente düşerse sarayın kemerli kısımlarında ya da civarında soğuk suların aktığı çeşmelerde serinleyebilirsiniz. 

Franciscan Manastırı ve Müzesi
Franciscan Manastırı, 1347 yılında dünyanın ilk eczanelerinden biri olarak manastırın rahipleri tarafından kurulmuştur. Bugün müze olarak hizmet veren manastır binası, 11. Yüzyıl’dan 19. Yüzyıl’a kadar biriktirilmiş birçok objeye, işlemeli porselenlere ve geniş bir kütüphaneye ev sahipliği yapmaktadır. Franciscan Manastırı, 1667 yılında yaşanan büyük depremde ve ardından meydana gelen yangında oldukça zarar görmüştür. Öyle ki efsaneye göre manastırda bulunan altın ve gümüş sunaklar yangının sıcaklığına dayanamayarak erimiş ve Stradun Caddesi’ne akıp yok olmuştur. 

Dubrovnik Ortodoks Kilisesi
19. Yüzyıl’ın sonlarında Neo-Bizans stilinde inşa edilmiş olan Dubrovnik Ortodoks Kilisesi, Old Town içerisinde bulunmaktadır. Kilisenin iç tasarımında 15. Ve 16. Yüzyıl’a ait Balkan ikonaları bulunduğu gibi Miroslav Gospel incilinin replikalarının sergilendiği bir müze de bulunmaktadır. Bunlara ek olarak içerisinde farklı dillere ait 12.000 kitabın bulunduğu kilise kütüphanesini de gezebilirsiniz.

Lovrijenac Kalesi
Dubrovnik’in özgürlüğünün ve sonsuzluğunun simgesi olarak kabul edilen Lovrjenac Kalesi, tarihî şehrin batısındaki Pile Kapısı civarında kurulmuş olup 37 metre yüksekliğindedir. Şehri savunma amacıyla inşa edilmiş olan taş kalenin girişinde Latince “Özgürlük dünyanın hiçbir altınına satılmadı” yazmaktadır. Günümüzde Dubrovnik Yaz Festivali dâhilinde birçok tiyatro oyununa ev sahipliği yapan Levrjenac Kalesi, özellikle kalede oynanan Sheakespeare gösterileri ile bilinmektedir.

Ston Surları
Ston Surları, Dubrovnik’e 25 km uzaklıktaki Ston Şehri’ni yedi kilometre boyunca çevreler. Avrupa’nın Çin Seddi olarak da bilinen bu surlar 14. ve 15. Yüzyıl arasında yapılmıştır. Günümüze inşa edildiği ilk haliyle ulaşamasa da surlar üzerindeki 40 kulenin 20’si ile 5 adet kale hala varlığını sürdürmektedir.

NELER YAPALIM?

Lapad Koyu ve Banje Plajı’ndan Adriyatik’e dalın.
Buzara’yı tadın.
Dubrovnik teleferiği ile manzaranın keyfini çıkarın.
Konavle’de jeep safariye çıkın.
Hırvat şarapları ve biralarını tadın.
Strukle yemeğini keşfedin.
Elafiti Adaları Turu’na katılın.

NELER ALALIM?

Küçük ve şirin kent Dubrovnik’te alışveriş olanakları da kendisi gibi küçük fakat şirindir. Şehirle özdeşleşen hediyelik eşyaların başında lavanta torbaları, mercan taşlarından yapılmış takılar, Konavle Bölgesi’nde üretilen danteller ve el işi işlemeler gelmektedir. Bunun yanında Gunduliceva Meydanı’nda kurulan yerel pazarlarda köy ve kasabalardan gelen kurutulmuş sebzeler, zeytinyağları ile Rajika adı verilen erik rakısından satın alabilirsiniz. Kravat’ın doğduğu topraklardan hatıra olarak, sevdiklerinizin zevkine uygun ipek kravatlar bulabilirsiniz. Alışveriş merkezleri genellikle şehrin en ünlü caddesi olan Stradun’da bulunmaktadır. Butikler ve diğer mağazalar Old Town’da bulunan Dubrovnik Saat Kulesi ve Dubrovacka Kuca civarında yer almaktadır.

Bio & Bio
Gruž ve Pile bölgesinin arasında Šipčine otobüs durağına çok yakın bir mevkide bulunan Bio&bio, şehrin en büyük organik pazarlarından biridir. Pazarda sadece gıda değil, kozmetik alanında da birçok doğal ürün bulabilirsiniz.
Adres: Vukovarska 24, Mercante Centar, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Tel:+385 20 311 614

Dubrovačka Kuća
Çoğu hastalığın tedavisinde kullanılan banyo tuzları, lezzetli zeytinyağlar ve bölgesel şarapları bulabileceğiniz Dubrovačka Kuća'da Zagreb El Sanatları Müzesi'nin ürettiği seramik ve cam ürünlerini de çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.
Adres: Od sv Dominika, Old City, Dubrovnik
Tel: 20 322 092

Maria Boutique
Ploče Kapısı'nda bulunan Maria Boutique, moda odaklı konsept bir mağazadır. Hırvatistan'da Givenchy, Stella gibi ünlü markaları bulabileceğiniz nadir yerlerdendir. Mağazada sergilenen özel tasarım aksesuarlara mutlaka göz atmalısınız.
Adres: Ulica Sv Dominika, Old Town

Clara Stones Jewellery Store
Adriyatik'in pembe mercanları, benzersiz incileri ve değerli taşlarından yapılmış farklı mücevher tasarımlarını bulabileceğiniz Clara Stones Jewellery Store, şehrin en işlek caddesi Stradun'a çok yakın bir mevkide yer almaktadır.
Adres: Nalješkovićeva 8, Dubrovnik, Croatia
Tel : (+385-20) 32 17 06

Lega-Lega
Old Town’da bulunan Lega-Lega, orjinal tasarımlı defterler, t-shirtler ve benzeri hediyelik eşyaların satıldığı bir mağazadır. Osijekli genç tasarımcıların ürünlerini görmek için Stradun Caddesi'ne mutlaka uğrayın.
Adres: Dropčeva 3,20000 Dubrovnik, Croatia
Tel: +385 31 494 104

DOC Kerum Shopping Center
Dubrovnik'in en büyük alışveriş merkezi olan Doc, Lapad bölgesinde bulunmaktadır. AVM içerisinde çocuklar ve yetişkinler için her türlü mağaza, süpermarket ve restorana rahatça ulaşabilirsiniz. Benetton, Nike, Miss Sixty ve Mala Mare gibi ünlü markaların mağazalarından uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz.
Adres: Kralja Tomislava 7, Dubrovnik, 20000
Tel: + 385 20 323 887

NELER YİYELİM?

Tarih boyunca farklı ırkların hâkimiyeti altında yaşayan Dubrovnik’te melez bir yemek kültürü hâkimdir. Deniz mahsulleri ve sebzeden yapılan yiyecekler sıklıkla tüketilmektedir. Yemekler genel olarak fazla baharat ya da biber içermez fakat “Vegeta” adı verilen ve çeşitli sebze tozlarının karışımından elde edilen yöresel baharat yemeklerin vazgeçilmezidir. Şehirde dünya mutfağından örnekler ya da büyük gıda zincirlerinin şubelerini bulmak mümkündür, ancak Dubrovnik’e gelip de bir balık restoranına uğramadan dönmek olmaz. Özellikle “Lignje s krumpirom “adı verilen patatesli kalamarı, Hırvat üretimi şaraplardan biri eşliğinde mutlaka denemelisiniz. Bunun yanında Dubrovacka Rozata tatlısı ve Pasticada adı verilen biftek yemeği Dubrovnik’te tadabileceğiniz tatlar arasındadır.

Taj Mahal
Yemek menüsünde ağırlıkla Boşnak Mutfağı'ndan örnekler sunan Taj Mahal'in vejetaryenler için özel menüleri de bulunmaktadır. Genellikle bifteklerde kullandıkları ve adına sudžukice dedikleri soslarla hazırlanan yemeklerinden mutlaka tatmalısınız.
Adres: Ulica Nikole Gučetića 2, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Tel:+385 20 323 221

Kamenice
Hırvat Mutfağı'nın yerel örneklerini sunan restoranda özellikle kalamar, hamsi ya da istiridye ile yapılan yemeklerin tadına bakabilir, sosyalist döneme özgü dekorasyonu ile de geçmişte yolculuk yapabilirsiniz.
Adres:  Gundulićeva poljana 8, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Tel:+385 20 323 682

Restaurant Nautika
Eski şehrin girişine çok yakın bir bölge olan Pile'de yer alan restoranın Adriyatik manzaralı teraslarında şık bir akşam yemeği yiyebilir, Lovrijenac ve Bokar Kaleleri'nin muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Özel bir şef grubunun hazırladığı menülerde deniz ürünleri ağırlıklıdır. Restoranın Dalmaçya Adası'nda tutulan ıstakozları, Nautika’ya özgü spesiyaller arasındadır.
Adres: Brsalje ulica 3, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Tel: +385 20 442 526

Lokando Peskarija
Balık pazarının hemen yakınında bulunan Eski Liman'da yer alan bu restoranda şehrin en taze deniz ürünlerini yiyebilirsiniz. Sonrasında tadacağınız Rozara Dubrovnik isimli yöresel tatlıyla yemeğiniz çok daha lezzetli bir hale gelebilir. Deniz manzaralı masalarda tekneleri izleyebilir ve yerel şarapları deneyebilirsiniz.
Adres: Pred Dvorom 1, 20000 Dubrovnik
Tel: +385 20 32 47 50

Tovjerna Sesame
Eski Şehre yürüme mesafesinde, 19. Yüzyıl'dan kalma bir binada hizmet veren Sesame, Dubrovnik'teki çoğu restorana göre çok daha zengin bir menüye sahiptir. Antikalarla döşenmiş harika terasında mangalda biftek, renkli mevsim salatası ya da trüf mantarından yapılmış lezzetli yemekler bulabilirsiniz.
Adres: Dante Alighieria b.b.
Tel: +385 20 412 910

Defne
Hotel  Pucić  Palace’ın bünyesindeki  Defne, eski şehrin ambiyansı ve dev terası ile şehrin gözde mekânlarındandır. Türk, Yunan ve Balkan yemeklerinin yoğun olduğu ve Doğu Akdeniz havasının hissedildiği menüsü ile restoran, misafirlerine benzersiz tatlar sunmaktadır.
Adres: The Pucic Palace Hotel, Ulic od Puca 1, Dubrovnik
Tel: + 385 20 326 222

NEREDE EĞLENELİM?

Dubrovnik’in doğal ve tarihî güzelliklerle bezeli dingin sokakları, günün batmasıyla birlikte çehresini harekete ve eğlenceye doğru değiştirir. Deniz kenarına kurulmuş masalarda taze deniz ürünleri ve yerel şaraplarla uzayan sofralar, revü şovları, akrobasi gösterileri, ve sokak müzisyenlerinin performanslarıyla bambaşka bir lezzete kavuşur. Geceyi sabaha bağlamak isteyenler için barlar, casinolar, publar ve gece kulüpleri nezih ortamlarında misafirlerine keyifli anılar yaşatmak için yorulmaksızın hizmet verir.

Latino Club Fuego
Şehrin kuzeyindeki Pile’de bulunan Lationo Club Fuego, Dubrovnik’in en eski ve köklü barlarından biridir. İsmi sebebiyle Latin müzikleri çalan bir mekân olduğu algısı yaratsa da Fuego’da genellikle elektronik müzik ya da popüler şarkı listeleri çalınmaktadır. Kulübün geniş dans pistinde rahatça dans edebileceğiniz gibi, girişte herhangi bir kıyafet zorunluluğu da yoktur.
Adres: Pile Brsalje 11 Old Town
Tel: + 385 20 312-870

Club Lazareti
16. Yüzyıl’da karantina bölgesi olarak kullanılan Ploce bölgesinde yer alan kulüpte çoğunlukla konserler ve özel davetler verilmektedir. Lazareti sanat atölyesi olarak kullanılmaya başlanan alan daha sonraları bir gece kulübüne dönüştürülmüştür. Mekânda genellikle rock ve alternatif müzik tercih edilmekle birlikte bazı özel günlerde konsept dışı müzikler de çalınmaktadır.
Adres: Rana Supila 8 20000 Dubrovnik

Buža
Eski şehrin güney kıyısında bulunan kayalıklara kurulmuş olan Buža’ya, Soul ve Funk melodiler peşinden dar bir tüneli takip ederek ulaşılmaktadır. Gün ışığından tamamen yalıtılmış ortamı, beton masalar üzerine yapılan soğuk içecek ve levrek servisiyle Buza, sıcak yaz günlerinde serin bir gece geçirmek isteyenlerin uğrak mekânlarındandır.
Adres: Crijevićeva ulica 9, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Telefon:+385 98 361 934

Trubadur Hard Jazz Café
Dubrovnik gece yaşamının köşe taşlarından olan Trabadur, açık havada servis yapılan masaları ve canlı caz konserleriyle adını duyurmuştur. Eğer kaliteli caz dinleyip içkinizi yudumlamak istiyorsanız daha fazla mekân araştırmanıza gerek yok. Trabadur tam size göre!
Adres: Bunićeva poljana 2, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Telefon:+385 20 323 476

D'vino Wine Bar
Eğer şaraptan anlıyor ya da farklı coğrafyalarda üretilmiş birbirinden farklı şarapları tatmaktan hoşlanıyorsanız D’vino Şarap Bar’ın küçük ama samimi ortamını ziyaret edebilirsiniz. Üstelik mekânın duvarında yazan “ burada söz konusu sizin değil şarabınızın yaşı” gibi esprili yazılarla da eğlenebilirsiniz.
Adres: Palmotićeva ulica 4A, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Telefon:+385 20 321 223

Golden Sun Casino
2008 yılında Libertas Otel’in restorasyonu sonrasında hizmet vermeye başlayan casino, Dubrovnik gece yaşamındaki alternatifleri ve bahis oyunlarını artırmak amacıyla kurulmuştur. Texas Hold'em, Karayip Poker, Amerikan Rulet, Black Jack ve Punto Banco gibi birbirinden farklı slot makineleri ve yenilikçi oyunları ile şansını denemek isteyenler için ideal bir mekândır.
Adres: Liechtensteinov put 3, 20000, Dubrovnik, Hırvatistan
Telefon:+385 20 638 588

Caffe Bar Nonenina
Old Town içerisindeki tarihi yolculuğunuza mola verdiğinizde, küçük bir sokakta bulunan Nonenina’da yüz seksenden fazla kokteyl, viski, şarap ve diğer yerli-yabancı içecekleri bulabilirsiniz. Tütün sever müşterilere Küba Purosu da ikram edilmektedir.
Adres: Pred Dvorom 4, Dubrovnik, Croatia
Tel: +385 (0)91 333 06 01

1.Gün İSTANBUL – ZAGREB

TK1053Kalkış Atatürk Havalimanı 01/06/2019 - 07:05
Varış Zagrep Havalimanı 01/06/2019 - 08:20

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Zagreb’e hareket. Yerel saat ile varışın ardından, özel otobüsümüz ile Hırvatistan’ın başkenti ve ülkenin en büyük kenti Zagreb şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin en canlı noktalarından aynı zamanda yerli halkın buluşma noktası Ban Jelacic Meydanı, At üzerinde devasa boyutuyla yükselen Asker Josip Jelacic Heykeli kentin kültürünü ve ruhunu deneyimleme imkânı yakalayabileceğiniz Hırvatistan’ın da en büyük açık hava pazarı olan Dolac Market, ülkenin de sembollerinden Hırvatistan’ın en yüksek yapısı olma özelliğine sahip Zagreb Katedrali, Avrupa’nın en özgün ibadet yerlerinden St. Mark’s Kilisesi, tarihi binaları, otantik kafeleri, hediyelik eşya satan dükkanları ve tramvayları ile şehrin en büyük hareketli alanlarından 17 ve 18. yüzyıl mimarisini yansıtan Yukarı Kasaba (Upper Town, Gornji Grad), Yılın her dönemi turist çekmeyi başaran modern caddenin sağ ve sol tarafında, atölye, kafe, bar, restaurant gibi çeşitli mekanların sıralandığı sevimli ve renkli evlerle çevrelenmiş olan Tkalciceva Caddesi, sarı renkli yapısı ile 1895 yılından beri Mareşel Tito Meydanı‘na ayrı bir güzellik katan Hırvatistan Ulusal Tiyatrosu, tur sonrası otelimize yerleşme ,serbest zaman , geceleme otelimizde.

2.Gün ZAGREB - OPATİJA

Sabah kahvaltının ardından Kırmızı kiremitli evleri, şarapları, ve dağlık köyler arasında uzanan üzüm bağları nedeniyle Hırvatistan’ın Toscana’sı olarak adlandırılan İstria bölgesine giriş yapıyoruz. Avrupalı zengin turistlerin gözdesi nostaljik havasıyla, özellikle palmiyelerin muhteşem görüntüsü karşısında etkileneceğiniz çok farklı ve güzel Opotija’ya öğle saatlerinde varıyoruz. Yat limanı, restoranları.. biraz yetmişli yılların Türk filmlerini andıran, nostaljik havasıyla sahil yolu, yol boyunca müzik ziyafeti sunan gruplar, valslere eşlik eden çiftler, şehrin en görünen yerlerine demirlemiş çok şık yatlar, terk ettiğimizde keşke burada biraz daha kalabilseydik diyeceğiniz Opatija da serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün OPATİJA – PLİTVİCE GÖLLER MİLLİ PARKI – ZADAR

Sabah kahvaltısının ardından yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası Hırvatistan’da çoğu insanın bilmediği eşsiz bir doğa harikası gizli. Plitvice Milli Parkı doğaseverler için UNESCO Kültür Mirasları listesinde muhteşem bir milli park. Turkuaz renkli, irili ufaklı 16 adet gölden ve aralarda nefes kesici güzellikleriyle kendilerini gösteren şelalelerin arasında ağaçtan yapılmış doğal yürüyüş patikalarında yemyeşil, ormanlık alanda gezerken birbirimize "cennet herhalde böyle bir yerdir" diyecek kadar doyumsuz güzelliklere şahit olacaksınız. Yaklaşık yarım gün geçireceğimiz Plitvice milli parkından unutamayacağınız güzellikler bırakarak Alfred Hitchcock, “Dünyadaki en güzel gün batımı Zadar sahilinden seyredilebilir.” dediği Zadar’a hareket ediyoruz. 2005'te Hırvat mimarı Nikola Baši tarafından yapılan 70 metre uzunluğundaki mermer basamakların altına yerleştirilen farklı çap ve uzunluktaki 35 tane tüp sayesinde deniz dalgaları ve rüzgarın sesini doğal bir orkestraya çevirirken, gün batımı sonrası solar panellerin gündüz depoladığı güneş enerjisini akşam ışık oyununa çeviren büyük bir şöleni de hayranlıkla izleyebileceksiniz. Gün batımı sonrası otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.Gün ZADAR – KRKA MİLLİ PARKI -ZADAR SİBERNİK – ZADAR

Sabah kahvaltısından sonra Zadar şehir turuna eski şehir ile başlıyoruz. St. Mary Kilisesi, hemen yakınlarında bulunan Roma Forumu, St. Anastasya Katedrali, St. Donatus Kilisesi de görülebilecek diğer mimari yapılar arasındadır. Zadar şehir turumuzu tamamlayarak sadece 1 saat uzaklıkda olan Krka milli parkına hareket ediyoruz. 860 değişik tür bitki, 18 tür tatlı su balığı, 222 değişik kuş çeşidi olan, şelaleleri, şelalenin döküldüğü havuzu, travertenleri, hayvan ve bitki çeşitliliği, arkeolojik sit alanları, orman içindeki yürüyüş yolları, tertemiz korunmuş çevresi ve daha birçok özelliği ile eşsiz bir doğa harikası Krka Millî Parkı nı geziyoruz. Daha sonra Zadar şehirne dönerek Bora rüzgarları nedeniyle gökyüzünden eksik olmayan bulutların, güneşin kırılmasına yardımcı olduğu muhteşem günbatımı saatlerinde turistler Zadar’ın Adriyatik sahilini doldururken bizler de sizi bu güzelliklerle baş başa bırakıyoruz.Serbest zaman. Geceleme Otelimizde.

5.Gün ZADAR SİBERNİK – TROGİR – SPLİT

Sabah kahvaltısından sonra yolumuza devam ediyoruz. İlk durağımız deniz kenarına kurulmuş, dantel gibi görünen bir orta çağ kasabası Sibernik. Dalmaçya’nın en önemli katedrallerinden bir tanesi ve UNESCO Dünya Mirası kapsamındaki St. James Katedrali, ayrıca 15. ve 16. yüzyıllardan kalma güneşli, nefis bir meydan, sanat galerileri, kafeler, dar sokaklar kalbinizi çok geçmeden fethediyor. Ardından denizin turkuvaz yansımaları; ağaçlar ve denize bir dantel gibi uzanan küçük güzel kasabalardan geçerek UNESCO Dünya Kültür Mirası üyesi; karaya minicik bir köprü ile bağlanan küçük bir Venedik’i andıran Trogir’i gezdikten sonra son durağımız Hırvatistan’ın meşhur liman kenti Split’e geliyoruz. Split turumuzda; Doğu Roma imparatorluğundan kalan en iyi korunmuş eserlerden, canlı Akdeniz hayatının yaşandığı şehrin sınırlarını çizen surların içinde şehrin kalbi Diclotean Palace, günbatımını izlemek isteyenlere harika bir manzara sunan, sahil kafeleri ve restoranları ile Split’in en renkli bölgesi Riva, Akdeniz’in çamları ile kaplı orman, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve temiz hava almak isteyenlerin bir numaralı adresi Marjan Tepesi, serbest zamanınızda harika şehir manzarasını seyredebileceğiniz St. Dominus's Çan Kulesi’ni gezerek Split şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde

6.Gün SPLİT – HVAR – SPLİT

Sabah kahvaltısından sonra dar sokakları, balkonlarından çiçekler sarkan tarihi evleri, palmiyeleri ve yemyeşil çamlıkları, muhteşem plajları, şelaleleri, doğal güzellikleriyle her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası olan Hvar adası’na gidiyoruz. Her daim çok kalabalık, cıvıl cıvıl, Hvar'ın tarihi meydanı (Hvarska Pjaca), biraz yorulmayı göze alacaklar için Hvar'ın güzelliğini tepeden seyredebileceğiniz en güzel nokta Tvrđava Španjola.Dileyen misafirlerimiz serbest zamanda ücreti karşılığı tepeye çıkarak manzarayı izleyebilirler. Tur sonrası akşam üstü Split’e dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.Gün SPLİT – DUBROVNİK

Sabah kahvaltısından sonra Dubrovnik’e hareket. Adriyatik’in incisi Dubrovnik şehrini panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, tarihle modernizmin eşsiz bir şekilde harmanlandığı, dükkanlar, kiliseler ve farklı mimari yapılar gibi görmeye fazlasıyla değer birçok unsurun bulunduğu, keşfedilmesi inanılmaz bir labirent Eski Şehir, 300 metre uzunluğundaki kentin en işlek caddesi Stradun ve muhafızlarıyla ünlü Pile Kapısı, 1400′ler ve 1500′lerde veba gelecek korkusundan şehre her giren kişinin yıkanmasının şart olduğu Onofri Çeşmesi, Eski şehri yaklaşık 2 km’lik uzunluğu ve 25 metrelik yüksekliğiyle çevreleyen dünyaca ünlü Şehir Surları, Gotik ve Rönesans mimarisinin barok ilavelerle taçlandırıldığı en muhteşem örneklerden Rektör Sarayı, 1317‘den beri faaliyet gösteren, içerisinde kilise ve müzenin dışında eczanesi ile de ilgi çeken Franciscan Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme Dubrovnik otelimizde.

8.Gün DUBROVNİK – KOTOR – BUDVA- PODGORİCA - İSTANBUL

TK1088Kalkış Podgorica Havalimanı 08/06/2019 - 20:35
Varış Atatürk Havalimanı 08/06/2019 - 23:15

Sabah kahvaltının ardından odaları boşaltıyor ve otelimizden ayrılarak Dünya’nın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a geliyoruz. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turunda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı göreceğiz. Budva gezimiz sonrası turumuzu bitirerek havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile varış ve turumuzun sonu.
 

 

TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DAHİL!
Farklı tur programlarında toplam 250 € olan extra turlar ücretsiz ..

Extra Turlar
Budva & Kotor
Dubrovnik turu
Plitvice milli parkı turu
Krka milli parkı
Hvar adası turu 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Programda belirtilen havayolu ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti 
• Havalimanı vergileri 
• Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler 
• Belirtilen kategori otellerde oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar 
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri dahil 
• Otel konaklama turist vergileri 
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 
• Türkçe tur liderliği hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.) 
• Vize ücreti ve hizmet bedeli 
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.) 
• Kişisel harcamalar 
• Öğle ve akşam yemekleri 
• Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri 

1-8 HAZİRAN 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

849 EURO

849 EURO

1299 EURO

809 EURO

809 EURO

29 HAZİRAN – 6 TEMMUZ 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

819 EURO

819 EURO

1269 EURO

769 EURO

769 EURO

13-20 TEMMUZ 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

819 EURO

819 EURO

1269 EURO

769 EURO

769 EURO

10-17 AĞUSTOS 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

849 EURO

849 EURO

1299 EURO

809 EURO

809 EURO