×

Lanse Tur| Yurt içi otelleri | yurt dışı turları| kültür turları |Konya Lanse Tur| gemi turları ve uçak biletinde en avantajlı tatil fırsatlarıyla rezervasyon yaptırın.

İSPANYA & ENDÜLÜS

İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
İSPANYA & ENDÜLÜS
Tarih
HER AY KESİN HAREKETLİ
şehirler
BARCELONA & VALENCİA & GRANADA & SEVİLLA & MADRİD
otel
3-4* OTELLER
ulaşım
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE
ücret
399 EURO (En düşük fiyat)
vize
Vize Için Gerekli Evrakları Lütfen Sorunuz..
tur konsepti
ODA KAHVALTI

NERELERİ GEZELİM?

La Sagra De Familia
İnşasına 1882 yılında başlanan, ve İspanya tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü mimarlarından biri olarak kabul edilen Antoni Gauidi’nin tasarladığı kilisenin yapımı bugün hâla devam etmektedir.  Bu yüzden “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagra De Familia, neo-gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olup UNESCO Dünya Mirasları kapsamında koruma altına alınmıştır. Kilisenin yapımı, yapılan bağışlara bağlı olarak devam etmektedir. Tasarımında dinî referanslara sıklıkla rastlanan La Sagra De Familia, doğuş, tutku ve ihtişam adı verilen üç harika bölümden oluşmaktadır.

La Rambla Caddesi
Barcelona’nın kültür ve eğlence merkezi olması sebebiyle turistler tarafından da sıkça ziyaret edilen La Rambla Caddesi, Canaletes Çeşmesi’nden Columbus Anıtı’na kadar uzanmaktadır. Cadde, Barcelona’nın tarihî şehri ile yeni şehrini birleştirmesi sebebiyle önemlidir. 12 km uzunluğundaki La Rambla’dan, hareketli atmosfere sahip Liceu ve Boqueria bölgelerine doğrudan ulaşım sağlanmaktadır. La Rambla Caddesi boyunca yürüyerek Gran Teatre del Liceu vei Boqueria Market gibi ünlü mekânları da keşfedebilirsiniz.

Palau Reial ( Kraliyet Sarayı)
20.Yüzyıl’ın başlarında, Gauidi’nin patronu olan Eusebi Güell’in ailesi tarafından inşa ettirilen Palau Reial, 1926 yılından bu yana kraliyet ailesine ev sahipliği yapmaktadır. Palau Reial’de iki tanesi modern sanatlar müzesi olmak üzere toplam 3 müze bulunmaktadır. Müze içerisinde, Picasso ve Miro’nun eserlerinin yanı sıra, İspanya’nın en iyi seramik ürünleri sergilenmektedir.

Picasso Müzesi
20. Yüzyıl’ın en ünlü ressamlarından ve Kübizm akımının öncülerinden Pablo Picasso’nun 3500’den fazla eserinin sergilendiği Picasso Müzesi, Barcelona’nın en önemli kültür merkezlerinden biridir. 1963 yılında koleksiyoner Sabartes’in elindeki Picasso eserlerini bağışlaması ile ziyarete açılan müzeye en büyük katkıyı, elindeki 920 eserini bağışlayan Picasso’nun kendisi yapmıştır. Müzede, ressamın kübist eserlerinin yanı sıra, ilk gençlik yıllarında yaptığı heykel ve seramik çalışmaları da sergilenmektedir.

Plaça de Catalunya (Katalonya Meydanı)​
Placa de Catalunya, Barcelona’nın tarihi şehri ile Eixample Bölgesi arasında yer almaktadır. Şehrin tüm cadde ve sokaklarının başlangıç noktası olan meydan, görkemli heykelleri ve çeşmeleri ile görülmeye değerdir. Gün boyu ortaya çıkardıkları hoş görüntülerle turistlerin ilgisini çeken güvercinler,  50.000 metrekarelik alanı ile Barcelona’nın en büyük meydanlarından olan Plaça de Catalunya’nın simgesidir.

Casa Mila​
La Pedrara (Taş Ocağı) olarak da bilinen Casa Mila, Barcelona’nın isminden çok söz ettiren dahi mimari Antoni Haudi tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiş modernist bir binadır. Art  Nouveau tarzındaki binanın yapımına 1906 yılında başlanmış ve 1920 yılında tamamlanmıştır. 1912 yılında bu binada evlenen Roser Segimon İ Artells ve Pera Mila binanın sahipleriydi. Pere Mila’nın ismine ithafen Casa Mila yani Mila’nın Evi ismi verilmiştir. Eser 1984 yılında UNESCO kapsamında Dünya Mirasları listesine eklenmiştir.

Parc Güell​
Park Güell, Eusebi Güell isimli Katalan bir iş adamı tarafından Antoni Gaudi’ye yaptırılmıştır. İnşası 1914 yılında biten Park Güell, şehrin soyluları için, içerisinde evlerin bulunduğu, çevresi sürreal yapılarla bezenmiş bir yaşam alanı olarak tasarlanmıştır. Ancak Katalan sosyetesinin Park Güell’e beklenen ilgiyi göstermemesi nedeniyle park, 1918 yılında kamunun hizmetine girmiştir. Park içerisinde Gaudi’nin kişisel eşyaları ve çizimlerinin de bulunduğu bir müze mevcuttur.

Plaça d’Espanya​
1929 yılında Barcelona’da düzenlenen uluslararası fuar sebebiyle tasarlanan ve çok geniş bir alana kurulmuş olan Plaça d’Espanya, Barcelona’nın en önemli mimari harikalarından biridir. Meydan gerek turistler gerekse de şehirde yaşayanlar için önemli bir sosyalleşme ve buluşma alanıdır. Venedik Kuleleri, Joan Miro Parkı, Avrupa’nın en prestijli gösterilerine ev sahipliği yapan Fira de Barcelona gibi pek çok önemli yapıyı görebileceğiniz Plaça d’Espanya’da, ilginizi çekecek mağaza ve alışveriş merkezi de bulabilirsiniz.

Casa Batllo​
Barcelona Passeig de Gracia Caddesi’nde yer alan Casa Batllo, Antoni Gaudi ve üç asistanının 1877 yılında inşa edilmiş bir binayı 1905-1907 yılları arasında restore etmesiyle ortaya çıkmıştır. Gaudi’nin ustalık dönemi eserlerinden biri olarak kabul edilen bina, seramikler ve renkli taşlarla bezenmiş muazzam bir dış yüzeye sahiptir. Mimari tasarımlarda ilhamını doğadaki varlıklardan aldığını belirten Gaudi, Casa Batllo’nun dış yüzeyinde de bukalemunların renk değiştirme özelliğinden esinlenerek, binaya bir ejderha algısı yaratmak istemiştir.

Barcelona Katedrali​
Barcelona’nın tarihi şehir kısmının merkezi olarak kabul edilen Gotik Mahallesi’nde yer alan Barcelona Katedrali, Katalan Gotik Mimarisi’nin en güzel örneklerinden biridir.19. Yüzyıl’ın sonlarına doğru neo-gotik mimarinin izlerinin görüldüğü yapının dış yüzeyi, gargoyleler, vahşi ya da mitolojik hayvan temaları ile doludur. Dış yüzeyi kadar iç süslemeleri de göz dolduran katedral ve çevresi eğlence hayatıyla da ismini duyurmuştur.

Plaza Ayuntamiento (meydan)
San Juan de la Cruz Kilisesi
Barrio Del Carmen Bölgesi
Torres de Quart ve Torres de Serranos (Tarihi Kuleler)
 
El Hamra Sarayı
Basilica de Nuestra Senora de las Angustias 
Carlos V Sarayı
Casa de Castril
Albaicin Mahallesi
Parque de las Ciencias (Bilim Müzesi)

Sevilla Katedrali
Alkazar Sarayı
Plaza de Espana
Torre del Oro (Altın Kule)
Maria Luisa Parkı
Paula Rahibeler Manastırı
Giralda Kulesi
Santa Cruz Musevi Mahallesi

Plaza Mayor
Plaza Mayor, İspanya’nın birçok toplumsal olayına, gösterilerine, festivallere ve hatta devrimlerine bile ev sahipliği yapmış olup tarihi açıdan hem İspanya hem de Madrid için oldukça önemli bir yere sahiptir. İspanya’daki Habsburg hâkimiyeti sırasında inşa edilen meydan 129-94 metre şeklinde geniş bir alana yayılmıştır. Meydanın etrafı toplam 237 balkonun bulunduğu 3 katlı bina ile çevrelenmiştir. Casa de la Panaderia olarak adlandırılan bu bina bugün belediye ve kültürel faaliyet binası olarak hizmet vermektedir. Bunun yanında meydanın etrafında birçok hediyelik eşya dükkânı, cafe ve mağaza da bulunmaktadır. Meydanın tam ortasında ise II. Carlos Dönemi’nden bu yana İspanyol Ordusu’nu temsil eden armalı asker heykeli bulunmaktadır. Neredeyse yılbaşından tüm dini bayramlara kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Plaza Mayor’un en bilinen ektivitesi ise meydana bakan cafelerde kalamarlı sandviç ve bira keyfi yapmaktır.

Prado Müzesi
Prado Müzesi içerisindeki 8000’den fazla yağlı boya tablo, heykeller, para koleksiyonları ve diğer sanat eserleriyle hem İspanya’nın hem de Avrupa’nın en büyük müzelerinden biridir. Ünlü İspanyol ressamlardan Picasso, Joan Miro, Dali ve Goya’dan dünyaca ünlü Michaelangelo, Botticelli,Hieronymus Bosch ve Raphael gibi birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapan müze, 12. Yüzyıl’dan 19. Yüzyıl’a kadar yapılmış muhteşem eserlerin merkezi olarak sanat tarihinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Pazar günleri 17.00’dan sonra ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz Prado Müzesi’ne en az 3 saatinizi ayırarak birbirinden harika eserleri görme fırsatı bulabilirsiniz.

Templo de Debod (Debod Tapınağı)
Debod Tapınağı, orijinali M.Ö 2. Yüzyıl’da Mısır’ın Aswan kentinde tanrı İsis adına yapılan tapınağı Madrid’te yeniden inşa edilmiş halidir. Madrid’teki Parque del Oeste isimli parkla bulunan tapınak İspanya’ya Mısır’daki tarihi mirasın korunması için göstermiş olduğu çabayı takdir etmek amacıyla bağışlanmıştır. 1960 yılında Mısır’daki Aswan Barajı’nın yapımı sırasında birçok tarihi eser zarar göreceği için UNESCO’ya çağrıda bulunan İspanya böylece tapınağın yok olmasını engellemiştir. Debod Tapınağı, 1968 yılından bu yana varlığını İspanya’da sürdürmeye devam etmiştir. 

Plaza de la Villa
Madrid’in eski şehir meydanı olan Plaza de la Villa, ünlü Plaza del Sol ve Plaza de Oriente arasında yer almaktadır. Mimar Kuan Gomez de Mora tarafından şehrin önemli olaylarında halkın bir araya gelebileceği bir yer olarak tasarladığı meydanın ve Casa de la Villa’nın inşasına 1645 yılında başlanmıştır. Ancak İspanya’nın başkenti Toledo’dan Madrid’e taşındığı zaman yeniden planlanan şehirdeki diğer eserler gibi Plaza de la Villa’nın yapımı da 1696’da tamamlanabilmiştir. Meydana iki giriş bulunmakta ve bunlardan biri hapishaneye diğeri de meydanın ana holüne açılmaktadır. Plaza de la Villa’da dönem mimarisini yakından görebileceğiniz Casa de la Villa da ziyaret edebileceğiniz yerler arasındadır. 

Kraliyet Sarayı (Palacio Real de Madrid)
İspanyol Krallığı’nın uzun yıllar boyunca en önemli rezidanslarından biri olan Palacio Real, Madrid’in Plaza de Oriente isimli meydanına oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. 1738 ve 1755 yılları arasında inşa edilmiş olup, Kral III. Carlos tarafından 1764’te kraliyetin resmi evi olarak kullanılmaya başlanan Palacio Real, günümüzde sadece özel günlere ve kutlamalara ev sahipliği yapmaktadır. İspanyol mermerleri, maundan yapılmış görkemli kapılar, pencereler ve freskolarla döşenmiş iç tasarım kadar sarayın dışarısında bulunan Campo del Moro ile Sabatini Bahçeleri ve Plaza de Oriente boyunca uzanan heykeller de bu gösterişli tablonun önemli bileşenlerindendir. Ayrıca saray bahçesinin bitiminde bulunan Teatro Real (Tiyatro Binası) de ziyaret edebileceğiniz önemli bir tarihi yapıdır.

Puerta Del Sol (Güneş Kapısı)
Türkçesi Güneşin Kapısı anlamına gelen Puerta del Sol, Madrid’in en bilinen ve turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. 15. Yüzyıl’ın sonlarına kadar şehrin etrafındaki surlara bağlı olarak bulunan ve şehrin ana kapılarından biri olan Puerta del Sol, sur etrafında gettolaşma başladıktan sonra şehrin bir parçası haline gelmiştir. Meydan civarında şehrin simgesi haline gelmiş birçok eser bulunmaktadır. Casa de Correos (Posthane Binası), ağaçtan meyve yiyen ayı heykeli ve İspanya’nın sıfır noktası olarak kabul edilen Tio Pepe noktası bu eserlerden sadece birkaçıdır.

Puerta de Alcalá (Alcala Kapısı)
İspanya’nın milli anıtlarından biri olarak kabul edilen Alcala Kapısı’nın inşası 1764 ve 1778 yılları arasında yapılmıştır. İtalyan mimar Francesco Sabatini tarafından tasarlanan bu görkemli kapı 19.5 metre uzunluğunda olup tamamen granitten inşa edilmiştir. Dış cephesi heykeller, rölyef ve masklarla süslenmiş olan Alcala Kapısı üzerinde 4 tane de ana heykel bulunmaktadır. Bu heykellerin her biri ülke yönetiminde benimsenen bir ilkeyi temsil etmektedir. Bunlar; adalet, ölçülü olma, cesaret ve sağduyudur. Bu ilkelerin her biri heykellerin üzerine işlenen terazi, üzengi, kılıç-kalkan ve ayna sembolleri ile tasvir edilmiştir. Alcala Kapısı inşa edildiği dönemde şehre giriş için kullanılan ana kapı olmasının dışında bugün ünlü El Retiro Parkı’nın da ana girişi olarak kullanılmaktadır.

Catedral de Santa María la Real de la Almudena
İspanya’nın başkenti Toledo’dan Madrid’e taşındığı zaman bu olayın şanına yakışır yeni bir katedral inşa ettirmeye karar veren Kral II. Felipe, Almudena Katedrali’nin yapım emrini vermiş ancak bu muhteşem yapının inşasına ancak 1879 yılında başlanabilmiştir. Madrid’in koruyucu azizesi Santa Maria de la Almudene’ya adanan bu yapı 104 metre uzunluğunda ve 76 metre genişliğinde görkemli bir eser olarak tasarlanmıştır. 19. Yüzyıl’da inşa edilmesine rağmen 16. Yüzyıl mimarisinden örnekler taşıyan katedralde neo-romanesk akımın izlerini bulabilirsiniz. İspanyol dini mimarisinin tarihi hakkında da birçok şey öğrenebileceğiniz Almudena Katedrali’nin bir kısmı bugün müze olarak hizmet vermektedir. Bunun yanında katedralin zirvesinden muhteşem bir Madrid manzarası da izlenebilmektedir.

Cibeles İletişim Sarayı
Madrid’in şehir merkezi olarak kabul edilen ve sarayla aynı ismi taşıyan Cibeles Meydanı’nda yer alan Palacio de las Comunicaciones (Cibeles Sarayı) dıştan bakıldığında Gotik mimarisinde inşa edilmiş bir katedral gibi görünse de 20. Yüzyıl’ın başlarında İspanya’nın merkez posta ofisi olarak inşa edilmiştir. 2007 yılında Casa de le Villa Meydanı’nın yerine yeni ana meydan olarak kabul edilen Cibeles’ten sonra İletişim Sarayı da yeni şehir meclisi binası olarak hizmet vermeye başlamıştır. Oldukça görkemli dış süslemelere ve gösterişli pencerelere sahip olan binanın yüksekliği 40 metreyi bulmaktadır. Bu da onu şehirdeki en yüksek binalardan biri yapmaktadır.

El Retiro Parkı
Birbirinden güzel heykeller, anıtlar, hoş bir göl ve yürüyüş alanlarından oluşan El Retiro Parkı, Madrid’in en merkezi ve popüler kamusal alanlarından biridir. Puerta de Alcala ve Prado Müzesi’ne de oldukça yakın bir konumda bulunan park toplam 1.4 kilometre karelik geniş bir alana yayılmıştır. 19. Yüzyıl’a kadar İspanyol Krallığı’na ait olan El Retiro Park, bugün halka ait olup içerisinde keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında park içerisinde onlarca farklı gül çeşidinin yetiştirildiği Roseleda Garden adı verilen bir botanik bahçesi, 19. Ve 20. Yüzyıl’a ait yağlı boya tabloların sergilendiği Cason del Buen Retiro Galerisi ve Kraliyet ailesine ait kılıçların sergilendiği Ejercito Müzesi de park içerisinde keşfedebileceğiniz yerler arasındadır.

NELER YAPALIM?

Mercatt La Boqueria Sokak Pazarı’nda alışveriş yapın.
Flâmenko dans gecelerine katılın.
Şehrin yemek kültürünü şekillendiren Tapas’lardan tadın.
Montjuic Tepesi’nden şehir manzarasını izleyin.
Paella olarak bilinen Katalan yemeğini deneyin.

Casa Ferrer
1875 yılından bu yana İspanya’nın en kaliteli gitarlarının üretildiği bu atölyede dilerseniz İspanya hatırası olarak alışveriş yapabilir ya da gitarların yapım sürecini izleyebilirsiniz.
Adres: 26 Calle Cuesta de Gomérez, Granada, Andalucia, Spain
Tel: +34 95 822 18 32

Flâmenko dans gecesine katılın.
Şehrin yemek kültürünü şekillendiren Tapas’ı tadın.
El Rastro Bit Pazarı’nda alışverişe çıkın.
Rioja şaraplarını tadın.
Plaza de Santa Ana’da Madrid gece hayatını keşfedin.
İspanya ile özdeşleşmiş boğa güreşi gösterilerine gidin.

NELER ALALIM?

Diğer birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi, Barcelona’da da alışveriş için çok farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. Hediyelik eşyalardan tasarım ürünlere, giyimden elektroniğe kadar aradığınız hemen her ürünü, The Portal de l’Àngel, La Rambla, Park Guell ve El Raval gibi şehrin ünlü caddelerinde yer alan mağazalar ve AVM’lerde bulabilirsiniz. Hediyelik bir şeyler bakıyorsanız, Barcelona ile özdeşleşmiş Flâmenko aksesuarları, İspanyol yelpazeleri, şehrin mimarisinde sıkça kullanılan kırıklı mozaiklerden yapılmış seramik eşyalar ya da eğlenceli eşek figürlerine göz atabilirsiniz.

Cereria Subirà
1761’den beri hizmet veren Cereria Subirà, birbirinden renkli ve güzel kokulu mumlarıyla Barcelona’nın simgelerinden olmuş durumdadır. Barok tarzda inşa edilmiş bu tarihî dükkânda, hem evinizin dekorasyonu hem de bu tür hediyelik eşyalardan hoşlanan sevdikleriniz için zarif ve orijinal ürünler bulabilirsiniz.  
Adres: Baixada de la Llibreteria, 7, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 933 15 26 06

Art Montfalcon
La Cambra Caddesi üzerinde bulunan Art Montfalcon için hediyelik eşya cenneti yakıştırması yapmak yerinde olacaktır. İki katlı bir binada hizmet veren mağazada seramik eşyalardan farklı baskı tasarımlarıyla yapılmış tişörtlere kadar aklınıza gelen her şeyi bulabilirsiniz.
Adres: Carrer dels Boters 4 Barri Gòtic, Barcelona
Telefon:+34 933 01 13 25

The Centre Comercial Maremàgnum
Şehrin en bilinen alışveriş merkezlerinden olan Comercial Maremàgnum, birçok markayı rahatlıkla bulabileceğiniz ve bunun yanında restoran, golf sahası ve akvaryum gibi gün içinde aktiviteler yapabileceğiniz geniş bir yaşam merkezidir.
Adres: Moll d'Espanya, 5, 08039 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 932 25 81 00

Urbana
Bask menşeli bir marka olan Urbana’da, hem kadınlar hem de erkekler için modaya uygun ve son derece farklı tasarımlar bulabilirsiniz. Urbana’nın, giyim yanında geniş bir aksesuar koleksiyonu da bulunmaktadır.
Adres: Carrer d’Avinyó 46, Barcelona
Tel: 93 269 09 20

Els Encants Vells
Fira de Bellcaire olarak da bilinen Els Encants Vells, şehrin en ünlü bitpazarıdır. Meraklıları için birbirinden ilginç parçalar bulunduran pazarda, alışveriş yapmasanız dahi keyifle zaman geçirebilirsiniz.
Adres: Plaça de les Glòries Catalanes, Barcelona
Tel: 93 246 30 30
 
Envinarte
Valencia’nın en lezzetli ve yıllanmış şaraplarını bulabileceğiniz Envinarte’de meraklıları için küçük bir bölümde vintage kıyafetler de satılmaktadır. Şarap meraklılarının mutlaka yolu düşmelidir.
Adres: C de Serranos 6, Valencia
Tel: +34 96 391 39 30

Centro Comercial Neptuno
Granada’nın ünlü alışveriş merkezi olan Neptuno’da alışverişten yemeğe ve eğlence merkezlerine kadar her türlü ihtiyacınızı karşılayacak mağaza ve restoranları bulabilirsiniz. 
Adres: Calle  Arabial 45, 18004, Granada, İspanya
Tel: +34 958 52 22 45

Casa Ferrer
1875 yılından bu yana İspanya’nın en kaliteli gitarlarının üretildiği bu atölyede dilerseniz İspanya hatırası olarak alışveriş yapabilir ya da gitarların yapım sürecini izleyebilirsiniz.
Adres: 26 Calle Cuesta de Gomérez, Granada, Andalucia, Spain
Tel: +34 95 822 18 32

María Rosa
Kırmızı renkte volanlı Flâmenko eteklerinden, yelpaze, şapka ve İspanyol şallarına kadar her türlü Flâmenko aksesuarını bulabileceğiniz María Rosa'da kadın ve erkeklerin yanında çocuklar içinde birçok ürün bulunmaktadır.
Adres: Calle Cuna, 13, 41004 Sevilla 
Tel: +34 954 222 143

Springfield
Modern ve şık erkek giyimi tasarımlarına odaklanan ve Endülüslü tasarımcıların ürünlerinin sergilendiği Springfield’de kadınlar için de tasarımlar yapılmaya başlanmıştır.
Adres: Plaza del Duque de la Victoria, 2, 41002 Sevilla, İspanya
Tel: +34 954 21 00 22

Madrid, İspanya’nın en hareketli kültür ve sanat şehri olmasının yanında alışveriş yapmaktan hoşlanan seyahat severlerin de önemli uğrak noktalarındadır. Şehirde her bütçeye uygun alışveriş mekânları bulunduğu gibi lüks markaların göz kamaştıran mağazaları da bulunmaktadır. Şehrin en ünlü alışveriş bölgeleri Plaza de Espana, Princesa Caddesi, Gran Via, Salamanca, Calle Jorge Juan ve her Pazar sabahı Calle Ribera de Curtidores’de kurulan El Rastro Bit Pazarıdır. Özellikle El Rastro, vintage ürün meraklıları ve antika koleksiyoncuları için oldukça farklı ürünler bulabilirler. Bunun yanında Plaza Mayor ve Puerto del Sol gibi turistik bölgelerde bulunan hediyelik eşya dükkânlarından sevdikleriniz için çok uygun fiyata ürünler satın alabilirsiniz. 

Capas Seseña
1901 yılında açılan ve Madrid’in en ilginç mağazalarından biri olan Capas Seseña, dünyada sadece pelerin üreten ve satan tek mağazadır. Farklı modellerde şık pelerinler bulabileceğiniz bu mağazanın sadece şık dekorunu görmek için bile uğrayabilirsiniz.
Adres: Calle Cruz, 23, 28012 Madrid, İspanya
Tel: +34 915 31 68 40

Las Rozas Village
Madrid’in dışında bir alışveriş köyü olarak kurulmuş olan Las Rozas Village; Armani, Burberry, CH Carolina Herrera, Calvin Klein ve Diesel gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerini %70’e varan indirimlerle satın alabilirsiniz. 
Adres: C/ Juan Ramón Jiménez 3,28232, Las Rozas, Madrid, İspanya
Tel: +34 91 640 49 08

Flamenco Chic
İspanya Kültürü’nde önemli bir rol oynayan Flâmenko dansına ait aksesuarlar bulabileceğiniz bu mağazada Flâmenko elbiseleri, ayakkabı ve diğer aksesuarlarının yanında Chamberi bölgesindeki ünlü markaların ürünlerini de bulabilirsiniz.
Adres: Calle de Ayala 13, Madrid
Tel: +34 91 577 48 16

Casa de Diego
1858 yılından bu yana Puerto del Sol’da hizmet veren Casa de Diego, el yapımı şık ve zarif İspanyol yelpazeleri ile şemsiyeleri üretmektedir. Klasiklere ve kaliteli tasarımlara önem verenlerin yolu bu mağazaya mutlaka düşmelidir.
Adres: Calle Mesoneros Romanos, 4, 28013 Madrid, İspanya
Tel:+34 915 31 02 23

El Corte Inglés
İspanya’nın alışveriş merkezi zinciri olan El Corte Inglés, Avrupa’nın en ünlü markalarının mağazalarını bulabileceğiniz ve bunun yanında yeme içme- eğlence gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayan bir alışveriş merkezidir. Giyimden teknolojiye ve aksesuar mağazalarına kadar her şeyi bulabilirsiniz.
Adres: Preciados, 3, 28013 Madrid, İspanya
Tel: +34 913 798 000

NELER YİYELİM?

Ağırlıklı olarak Katalan Mutfağı’nın hâkim olduğu Barcelona’da yemek dendiğinde akla gelen ilk kelime Tapas’tır. Akdeniz yemek kültüründen de oldukça etkilenen mutfakta deniz mahsulleri önemli yer tutar. Deniz mahsulleriyle yapılan ve bir tür pilav olan Paella, patatesli omlet olarak adlandırabileceğimiz “Tortilla a la Espanola” ve aperatif olarak tüketilen Pa amb Tomaquet yerel mutfağın en önemli ve bilindik lezzetleri arasındadır. Şehrin resmi tatlısı diyebileceğimiz Churro’yu tatmadan ise Barselona’dan ayrılmayın. Yerel lezzetlerin yanında farklı mutfaklara ait menüler sunan birçok restoranı rahatça bulabilirsiniz. 

Mauri
Mauri, hizmete başladığı 1929 yılından beri Barcelonalıların müdavimi olduğu, şehrin en eski pastanelerinden biridir. Özellikle çikolatalı kruvasanları ile meşhur olan mekân, gurmelere özel lezzetler de sunmaktadır.
Adres: Calle Provença, 241, 08008 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 932 15 09 98

Bar Pinotxo
Lezzetli ve taze Tapasları ile ünlü olan Bar Pinotxo, Rambla Caddesi’nin girişine çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Yerel lezzetlere meraklı olanlar ve akşam yemeğini aperatiflerle geçiştirmek isteyenler için ideal bir mekândır.
Adres: Rambla de Sant Josep, 91, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 933 17 17 31

Els Quatre Gats
Şehrin en canlı yerlerinden Plaça de Catalunya’da bulunan Els Quatre Gats, Katalan Mutfağı’nın en iyi ve lezzetli örneklerini sunan bar-restoran tarzı bir mekândır. Modern ve ahşap ağırlıklı dekorasyonu ile hoş bir akşam yemeği için tercih edilebilir.
Adres: Carrer de Montsió, 3, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 933 02 41 40

Can Majó
Neredeyse denizin içine uzanan masaları, ve lezzetli deniz ürünleri ile yapılan yemekleriyle adını duyurmuş olan Can Majó, romantik bir akşam yemeği için tercih edilecek en doğru adreslerden birisidir. Barcelona’nın keyifli sahillerinden birinde bulunan restoranın en gözde yemeği Bollabessa’dır.
Adres: Almirante Aixada 23, 08003 La Barceloneta, Barcelona
Telefon:+34 932 21 54 55

Restaurant Elche
1960’dan beri Barcelona’da hizmet veren Elche Restaurant’da, şehrin en lezzetli Paellaları’nın yapıldığı söylenmektedir. Eski-Dünya tarzıyla hazırlanmış dekorasyonu ile iki katlı bir binada hizmet veren mekânın güleryüzlü çalışanlarından da çok memnun kalacaksınız.
Adres: Carrer de Vilà i Vilà, 71, 08004 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 934 41 30 89

Cunini 
Granada Katedrali’ne çok yakın bir konumda bulunan Cunini restoranda çok lezzetli ve taze deniz mahsulü menüleri bulabilirsiniz. 
Adres: Plaza Pescadería, 14 18001 Granada, İspanya
Tel: +34 958 26 75 87

Bodega Santa Cruz
Sevilla’nın en gözde tapas mekanlarından biri olan Bodega Santa Cruz’da 2 €’dan başlayan fiyatlarla çok farklı çeşit ve lezzette tapaslar yiyebilir ve birçok fresh içeceği de bulabilirsiniz. 
Adres: Calle de Rodrigo Caro, 1A, 41004 Sevilla, İspanya
Tel: +34 954 21 32 46

Madrid yeni bir şehir keşfederken şehrin tarihi eserleri kadar yemek kültürüyle de ilgilenenler için oldukça farklı tatlar ve lezzetler sunmaktadır. Katalan ve Endülüs Mutfağı’na ait lezzetleri bulabileceğiniz Madrid’te İspanya yemeklerine ek olarak uluslar arası fast food zincirleri, Türk Mutfağı, deniz mahsulleri ve diğer Avrupa Mutfaklarından menüler sunan restoranlar bulabilirsiniz. Şehre özgü lezzetleri mutlaka denemek isteyenler İspanyolların ünlü yemeği paella, geleneksel İspanyol tatlıları churro ve leche frita (kızartılmış süt tatlısı), yine geleneksel atıştırmalıklar Tapaslar ve İspanyollara özgü bir içecek olan Sangria şarabını deneyebilirsiniz. İspanyollarda gece geç saatlerde yeme alışkanlığı olduğu için sabah kahvaltıları ve öğle yemekleri o kadar da görkemli değildir. İyi bir öğün ve lezzetli yemekler için akşam ve geceye yakın yenilen öğünleri beklemelisiniz. 

Taberneros
Akdeniz ve İspanyol yemeklerinin sunulduğu Taberneros’da, ünlü İspanya tapaslarını, lezzetli şarap menülerini ve somon balığıyla hazırlanmış enteresan yemekleri tadabilirsiniz.
Adres: Calle Santiago 9, Madrid, İspanya
Tel: +34 91 542 2160

Casa Mingo
Kısıtlı bütçe ile seyahat eden ve ara öğünleri uygun fiyata geçiştirmek isteyenler için ideal olan Casa Mingo’da geleneksel İspanya yemeklerinden örnekler sunulmaktadır. Sosisler, tapaslar, Chorizo ve kızarmış tavuk menülerini deneyebilirsiniz.
Adres: Paseo de la Florida 34, Madrid, İspanya
Tel: +34 91 547 7918

Chocolateria San Gines
Şehrin en lezzetli Churroslarını tadabileceğiniz Chocolateria San Gines, Plaza del Mayor civarında turistik gezilerinizi yaparken kısa ve lezzetli bir mola verebileceğiniz bir mekândır. Enfes çikolata sosuyla birlikte mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasındadır.
Adres: Pasadizo San Ginés, 5, 28013 Madrid, İspanya
Tel:+34 913 65 65 46

Dassa Bassa
Madrid’in en şık ve köklü restoranlarından biri olan Dassa Bassa beyaz taş duvarlar arasına kurulmuş ve çok sade bir dekorasyona sahip olup lezzetli ispanya yemekleri ve şaraplarını tadabileceğiniz bir mekândır. 3 çeşit yemek ve şarap gibi menüler uygulandığı gibi yemek pişirme şovları da düzenlenmektedir.
Adres: Calle de Villalar, 7, 28001 Madrid, İspanya
Tel: +34 915 76 73 97

Botín
Plaza del Major yakınlarında yer alan Botín, Madrid’in en eski restoranı olarak bilinmektedir. İşletmenin tarihi kadar yemekleri ve menüleri de çok uzun ve köklü bir tarihe sahip olup çok lezzetli Akdeniz yemekleri servis etmektedir. 
Adres: Calle Cuchilleros, 17, 28005 Madrid, İspanya
Tel:+34 913 66 42 17

NEREDE EĞLENELİM?

Barcelona’nın büyük bir şehir olmasının yanında, aynı zamanda Avrupa’nın önemli bir eğitim şehri olması, eğlence ve gece hayatını oldukça aktif ve çeşitli hale getirmiştir. Şehirde haftanın her günü farklı partiler ya da aktiviteler bulabilirsiniz. Sabaha kadar dans edebileceğiniz gece kulüplerinin ve limandan kalkan parti botlarının yanında, Moskova ve Paris’teki benzerlerinden geride kalmayan Liceu Operası’nda sergilenen performansları izleyebilir, ya Flamenko kulüplerinin yemekli programlarından birine katılabilirsiniz. Amerikan eski Başkanı Bill Clinton’un saksafon çaldığı yer olarak ünlenen Harlem Club ve benzeri caz barlarda kaliteli müzik eşliğinde bir akşam geçirmek, bir başka Barcelona gecesi alternatifi olabilir.

Ice Bcn Bar
Yaz sıcağından bunalanlar ya da bambaşka bir gece hayatı deneyimi yaşamak isteyenler için, dekorasyonu tamamen buzdan yapılmış olan Ice Barcelona oldukça yerinde bir seçim. İçkilerinizi dahi buz bardaklardan içeceğiniz bu mekânda La Sagrada Familia’nın buzdan yapılmış bir modelini de bulabilirsiniz.
Adres: Ramon Trias Fargas, 2 (por la playa girişi), 08005 Barcelona
Telefon:+34 932 24 16 25

Carpe Diem Lounge Club
Sıcak ortamı ve huzur verici dekorasyonu ile Barcelona’nın en gözde mekânlarından biri olan Carpe Diem Lounge Bar’da dilediğinizce dans edip içkilerinizi yudumlayabilirsiniz. Tekno müzikten hoşlananların rağbet gösterdiği kulüp, Barcelonalı futbolcuların da uğrak mekânları arasındadır.
Adres: Passeig Marítim de la Barceloneta, 32, 08003 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 932 24 04 70

Barcelona Pipa Club
Şehrin en iyi on barından biri sayılan Barcelona Pipa Club, dekorasyonunda bolca pipo kullanılmış ve ünlü dedektif karakteri Sherlock Holmes’a vurgu yapan temasıyla rahat ve eğlenceli bir mekân. Havuz salonu, konser bölümü ve caz sahnesi gibi farklı temalarda odalardan oluşan Pipa Club’ın rahat koltuklarında keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.
Adres: Plaça Reial 3, Barcelona
Tel: +34 93 302 4732

Tinta Roja
Bir tiyatro salonunun kulisini andıran farklı dekorasyonu ile tangodan hoşlananlar için adeta bir tapınak gibidir Tinta Roja. Uygun fiyatlardaki kokteyllerinden yudumlarken dev ekranda yayınlanan tango gösterilerini izleyebilirsiniz.
Adres: Carrer de la Creu dels Molers 17, Barcelona
Tel: +34 93 443 3243

Moog
Moog, dar bir alana kurulmuş küçük bir gece kulübü olsa da, şehirde büyük üne sahiptir. Tanınmış DJ’lerin sahne aldığı Moog’da daha çok tekno ve house tarzı müzikler çalınmaktadır.
Adres: Carrer de l'Arc del Teatre, 3, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon:+34 933 19 17 89

La Carbonería
Ücretsiz Flâmenko gösterileri ile tanınan La Carbonería'da dans gösterilerinin yanında Arapça ile harmanlanmış canlı folk ve caz müzik konserleri de bulunmaktadır. Turistler kadar yerli halkında yoğun ilgi gösterdiği mekândaki küçük tablolar, şömine ve sahne gibi küçük uyumlarla samimi bir atmosferde eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz.
Adres: Calle Levíes, 18, 41004 Sevilla, İspanya
Tel: +34 954 21 44 60

Boss
Calle Betis'de yer alan Boss, şehrin en büyük diskolarından biridir. Farklı genişliklerde ve konseptlerde dört farklı bar ve dans alanından oluşan mekânın bazı bölümlerinde kıyafet zorunluluğu bulunmaktadır. Özellikle İspanyol gençlerinin yoğun ilgi gösterdiği Boss, uluslararası alanda da adını duyurmuş Sevilla'nın önemli eğlence yerlerindendir.
Adres: Calle del Betis 67, Sevilla, İspanya
Tel: 954 99 01 04

İspanyalılar dans, eğlence ve müziği düşkünlükleri ile bilinirler. Bu kültürden İspanya’da en fazla etkilenen şehirlerin başında Madrid gelmektedir. Geç saatlerde başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren bu ışıltılı ve hareketli geceleri Madridliler “mucha marcha” diye adlandırırlar. Özellikle hafta sonları, tatiller ve Noel zamanı Madrid sokaklarında eğlencenin sınırı yoktur. Şehirdeki bar, kafe, restoran ve publar sokaklara taşan bir kalabalığa sahip olurlar. Madrid gece hayatını keşfetmek için en ideal bölgeler ise şu şekildedir; Gran Via, Puerto del Sol Meydanı’nın etrafındaki ara sokaklarda yer alan bar ve diskolar, Plaza del Isabel, Plaza de Oriente, Chueca ve Argüelles/Moncloa’dır. Dans ve gece kulüplerinin dışında Madrid gece hayatındaki en büyük alternatif Flâmenko dans gösterileridir. Ayrıca şehirde eşsiz konserler, tiyatro gösterileri ve canlı müzik dinletileri de düzenlenmektedir. 

Casa Patas
İspanya’nın en geleneksel ve önemli eğlencelerinden biri olan Flâmenko dansı için bir gecenizi mutlaka ayırmalısınız. Keyifli bir dans gösterisi izlemek ve şehrin kültürünü yakından tanımak isteyenler için Casa Patas oldukça ideal bir mekândır.
Adres: Calle de los Cañizares, 10, 28012 Madrid, İspanya
Tel:+34 913 69 04 96

Joy Eslava
Gece hayatı denildiğinde sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmek ve bir şeyler içmek aklınıza geliyorsa Joy Eslava, Madrid’in en eğlenceli diskoteği olarak ideal bir mekandır. Ayrıca önceden rezervasyon yaptırarak özel partilere de katılabilirsiniz.
Adres: Calle del Arenal, 11, 28013 Madrid, İspanya
Telefon:+34 913 66 37 33

Sala El Sol
Genellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen Sala El Sol, bir şeyler içerek müzik dinlemek ve biraz dans ederek bir gece geçirmek isteyenler için rahat bir mekândır. Giriş ücretlidir.
Adres: Calle Jardines, 3 28013 Madrid
Tel: +34 915 32 64 90

Ocho y Medio
Şehrin geç saatlerde başlayan eğlence kültürüne ayak uydurmuş olan Ocho y Medio, rock ve popüler müzikler dinleyerek dans edebileceğiniz eğlenceli bir gece kulübüdür. Haftanın belirli günlerinde de DJ partileri düzenlenmektedir.
Adres: Calle Barceló, 11 Madrid, İspanya
Tel: +34 91 541 3500

El Junco
Madrid’in en kaliteli Jazz clublarından biri olarak kabul edilen El Junco, Salamanca Bölgesi’ne oldukça yakın bir konumdadır. Bir şeyler içerek jazz ezgileri eşliğinde eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz. Mekan sadece Pazartesi günleri kapalıdır.
Adres: Plaza de Santa Bárbara, 10, 28004 Madrid, İspanya
Tel:+34 913 19 20 81

 

1. Gün İSTANBUL – BARCELONA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarında saat 07.30’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC1091 sefer sayılı uçağı ile saat 10:00’da Barcelona’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 11:40`ta Barselona'ya varacağız. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti ve ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri, şahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Barcelona Gece Turu & Gotik Mahalle turuna (30 €) katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın uyumayan şehri olarak bilenen Barcelona’nın ışıklandırılmış halini görme fırsatı bulacağız. Sonrasında ise daha önce gitmediğimiz Gotik Mahalle’ye yola çıkıyoruz. Bu mahallede Barcelona Katedrali, Augustus tapınağı ve bölgenin en ünlü sokağı olan Carrer del Bisbe’yi ziyaret ettikten sonra akşam yemeği için La Ramblas Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelinizde.

2. Gün BARCELONA

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras Turuna katılabilirler. (65 €). Turumuza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir.  Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz  sonrasında otelimize transfer.

3. Gün BARCELONA – VALENCİA

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Valencia`ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da; Panoramik olarak yapılacak şehir turunda Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
4. Gün VALENCİA – GRANADA 

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Granada`ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimizle ekstra Elhamra Sarayı turu (65 €) – (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhambra Sarayı turu gerçekleştirilir). Günlük limitli sayıda ziyarteçi kabul eden Elhamra, Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra yani "Kırmızı" denmiştir. İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugünlere ulaşmış bir şahit olan Elhamra Sarayı'nın ziyareti sonrası  otele transfer ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Sacra Monte gece turu (45 € ). Bu turumuzda Granada‘da yaşayan çingenelerin farklı Flamenco yorumunu yaşadıkları taş evlerde izleme imkanı bulacaksınız. Geceleme otelinizde.

5. Gün GRANADA – SEVİLLA

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından İspanya`nın 4. Büyük kenti, Andalucia Başkenti ve geçmişte ki sömürge ticaretinin merkezi Sevilla`ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ronda Turumuza katılabilir 40 Euro – (Ronda ekstra turu Alhambra Sarayı rezervasyon saati uygunsa gerçekleştirilebilir). Bu turumuzda, coğrafi yerleşim olarak İspanya'nın en ilginç yerleşimi sayılan, bozulmamış tarihi yapısı ile İspanya'nın en güzel kasabalarından Ronda'yı gezeceğiz. İlk boğa güreşlerinin başlatıldığı Ronda' da Tarihi Roma Köprüsü ve İspanya'nın en eski arenası ve müzesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Sevilla’ya devam ediyoruz. Varışımıza istinaden Guadalgivir Nehri’nin kıyısında kurulmuş bu şehirde İspanya Meydanı, Carmen’in geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule, Yahudi Mahallesi’ni panoramik olarak gezeceğiz. Sevilla Katedrali’nin önünde vereceğimiz serbest zaman ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Flamenko Gecesi’ne katılabilirler (55 €). Geceleme otelinizde.
 
6. Gün SEVİLLA – MADRİD 

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından özel otobüsümüzle Madrid’e doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Cordoba şehir ve Cami turuna  katılabilirler (45 €). Bu turumuzda Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı şehri, Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor’u görüyoruz. Ardından günümüzün katedrali geçmişin ana Camii olan yapıyı gezerek, geçmişin izlerine tanık olacağız. Turumuz ardından Madrid`e doğru yolumuza devam ediyoruz. Panoramik şehir turumuza, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon ve Cibeles Meydanı ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’de ki otelimize varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
 
7. Gün MADRİD 

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Toledo turuna katılabilirler (55€). Toledo gerçek bir açıkhava müzesi ve İspanya’nın eski başkenti, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Madrid’e hareket.. Geceleme otelimizde. 

8. Gün MADRID – İSTANBUL 

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve uçak saatimize bağlı olarak havalimanına transfer, check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayollarının PC1100 sefer sayılı uçağı ile saat 13:05`te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:20’ta İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 
 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Barcelona (BCN) gidiş / Madrid(MAD) - İstanbul (SAW ) dönüş uçak bileti
3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
İspanya otel vergileri
Barselona, Valencia, Granada, Sevilla, Madrid panoramik şehir turları
Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Vize ücreti ve servis bedeli
Yurtdışı çıkış vergisi,
Tüm kişisel harcamalar,
Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
Öğle ve Akşam yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
Özel Seyahat sağlık sigortası

2-9 MART 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

399 EURO

399 EURO

599 EURO

150 EURO

389 EURO

26-23 MART 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

449 EURO

449 EURO

649 EURO

150 EURO

439 EURO

8-15 NİSAN 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

499 EURO

499 EURO

699 EURO

150 EURO

489 EURO

6-13 MAYIS

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

449 EURO

449 EURO

649 EURO

150 EURO

439 EURO

1-8 TEMMUZ 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

549 EURO

549 EURO

749 EURO

150 EURO

539 EURO

29 TEMMUZ – 5 AĞUSTOS 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

549 EURO

549 EURO

749 EURO

150 EURO

539 EURO

26 AĞUSTOS – 2 EYLÜL 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

549 EURO

549 EURO

749 EURO

150 EURO

539 EURO

9-16 EYLÜL 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

499 EURO

499 EURO

699 EURO

150 EURO

489 EURO

23-30 EYLÜL 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

449 EURO

449 EURO

649 EURO

150 EURO

439 EURO

7-14 EKİM 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

449 EURO

449 EURO

649 EURO

150 EURO

439 EURO

21-28 EKİM 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

449 EURO

449 EURO

649 EURO

150 EURO

439 EURO

4-11 KASIM 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

399 EURO

399 EURO

599 EURO

150 EURO

389 EURO

18-25 KASIM 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

399 EURO

399 EURO

599 EURO

150 EURO

389 EURO