×

Lanse Tur| Yurt içi otelleri | yurt dışı turları| kültür turları |Konya Lanse Tur| gemi turları ve uçak biletinde en avantajlı tatil fırsatlarıyla rezervasyon yaptırın.

KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE

KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
KUZEY AVRUPA 5 ÜLKE
Tarih
19 NİSAN / 10 MAYIS / 1 HAZİRAN / 28 HAZİRAN / 10 TEMMUZ / 9 AĞUSTOS / 30 AĞUSTOS
şehirler
BRUKSEL & AMSTERDAM & BREMEN & HAMBURG & KOPENHAG & MALMÖ
otel
3-4* OTELLER
ulaşım
THY İLE
ücret
649 EURO (en düşük fiyat)
vize
Vize Için Gerekli Evrakları Lütfen Sorunuz..
tur konsepti
ODA KAHVALTI

NERELERİ GEZELİM?

Grand Sablon Meydanı
Basilique Nationale du Sacre-Coeur
Notre Dame de la Chapelle
Kakao ve Çikolata Müzesi
Horta Müzesi
Saint Jacques sur Coudenberg Kilisesi
Müzik Enstrümanları Müzesi
Bruparck
Oceade
Belvue Müzesi
Adalete Sarayı
Afrika Müzesi
Borsa
Belçika Bira Müzesi
Avrupa Birliği Binaları
Parlamentarium
Brusseis Casino 

Red Light District
Red Light Semti, Amsterdam’ın yetişkinlere yönelik ve dünyaca ünlü eğlence merkezlerinden biridir. Uzun bir cadde boyunca barlar, gece kulüpleri ve dans gösterilerinin yapıldığı vitrinler bulunmaktadır. Eğlence ve müziğin kalbi kabul edilen semtin adı, Türkçe’ye “Kırmızı Işıklı Evler Bölgesi” olarak çevrilebilir. Tarihte, gemileri Amsterdam Limanı’na demir atan denizcilerin eğlence mekânlarını ve bir şeyler içebileceği barları kolayca bulabilmeleri için bölgedeki evler kırmızı lambalarla ışıklandırılmış ve bölge ismini bu uygulamadan almıştır.

Anne Frank’ın Evi
İkinci Dünya Savaşı sırasında yazdığı günlükleri ile adını duyurmuş olan Anne Frank’ın anısına yapılmış bu ev Amsterdam’ın Prinsengracht Kanalı civarında bulunmaktadır. İlk kez 1960 yılında, yapılan bağışlarla açılan ve bugün müze olarak hizmet veren bina aynı zamanda Anne Frank’ın Nazi işgali sırasında saklandığı ve günlüklerini yazdığı evdir. Müze içerisinde Anne Frank’ın kişisel eşyalarının yanı sıra yaşamını anlatan sinevizyonlar da bulunmaktadır.

Museumplein
Museumplein, Amsterdam’ın güneyinde bir bölgenin adı olup 1883 yılında Uluslararası Koloni ve İhracat Fuarı’nın kurulduğu yerdir. Türkçesi Müzeler Meydanı olarak ifade edilebilecek olan Museumplein adını Rijks, Van Gogh ve Stedeijk Müzesi gibi şehrin en önemli üç kültürel merkezine ev sahipliği yaptığı için almıştır. Meydan 1999 yılında restore edilmiş ve şehrin en önemli yaşam merkezlerinden biri haline gelmiştir. Şehrin simgesi haline gelmiş olan “I Amsterdam” heykeli de bu meydanın tam ortasında bulunmaktadır. Meydanın bitiminde Concertgebouw adı verilen geniş bir konser salonu mevcuttur.

Rijksmuseum
Hollanda’nın en büyük sanat ve tarih müzesi olan Rijsksmuseum, 31 Mayıs 1800 tarihinde kurulmuştur. Türkçesi Krallık Müzesi anlamına gelen Rijksmuseum 17. Yüzyıl Hollanda Tarihi hakkında çok önemli detayların bulunduğu ve aynı zamanda Johannes Vermeer ve Rembrandt’ın eserlerine de ev sahipliği yapan önemli bir kültür merkezidir. 2013 yılında 2.2 milyon ziyaretçiyi ağırlayarak Hollanda’nın en çok ziyaret edilen müzesi olmuştur. Rijksmuseum’un 1 milyon parçanın üzerindeki tarih ve sanat koleksiyonundan yaklaşık 8000 tanesi sergilenebilmektedir. Müze binasının içerisi kadar çevresinde müzik yapan sokak sanatçıları da özel bir ilgiyi hak etmektedir. 

Hortus Botanicus
1638 yılında kurulan Hortus Botanicus dünyanın en eski ve köklü botanik bahçelerinden biridir. Amsterdam’ın popüler turistik merkezlerinden biri olan Hortus Botanicus ilk zamanlarda doktorlar ve eczacılar için ilaçlara hammadde olacak bitkilerin yetiştirilmesi amacıyla kurulmuş ve Hollandalı denizciler tarafından Hint Okyanusu’na yapılan yolculuklar sayesinde hızlı bir gelişim göstermiştir. Bahçenin içerisine 1600’lerin sonunda “Kelebek Evi” adı verilen hoş bir köşk de inşa edilmiştir. Bahçe bugün 4000’in üzerinde bitkiye ev sahipliği yapmaktadır.

Koninklijk Paleiste Amsterdam (Amsterdam Kraliyet Sarayı)
Avrupa’nın en büyük yapılarından biri olan Amsterdam Kraliyet Sarayı, 17. Yüzyıl’da ilk olarak Belediye Binası olarak kullanılması amacıyla inşa edilmiş, sonraki dönemde sömürgelerden sağlanan altın gelirlerinin yardımıyla bugünkü görkemine kavuşturularak Kraliyet Ailesi’nin konutu halini almıştır. Mimar Jacop Van Campen tarafından inşa edilen sarayın dış cephesinde yer alan mitolojik canlı tasviri ve tanrı heykellerinin her biri ayrı birer sanat eseri niteliğindedir.

Heineken Experince
Heineken Experince, Hollanda menşeli ünlü içecek markası Heineken’in şehir merkezindeki eski fabrikasından uyarlanmış interaktif bir müzedir. Fabrika-müze içerisinde tüm üretim süreçleri etkileşimli olarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Müzedeki ziyaretiniz boyunca markanın tüm içecek çeşitlerini tadabilirsiniz.

Madame Tussaud Balmumu Müzesi
Merkezi Londra’da olan ve Amsterdam’da da bir şubesi bulunan Madame Tussaud Müzesi, Avrupa’nın en kaliteli balmumu heykellerini bünyesinde barındırmaktadır. Müze içerisinde birçok ünlü ismin, film karakterlerinin ve devlet adamlarının gerçeği aratmayan heykellerini bulabilir ve hatta onlarla hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.

Bloemenmarkt (Çiçek Pazarı)
1862 yılından bu yana hizmet veren Bloemenmarkt, Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş lalelerin neredeyse her rengini bulabileceğiniz tarihi çiçek pazarıdır. Fakat Bloemenmarkt’ı Avrupa’nın diğer şehrinlerindeki çiçek pazarlarından farklı kılan şey laleleri değil, pazarın yüzüyor olmasıdır.

Nieuwe Kerk
Nieuwe Kerk, Amsterdam’ın Dam Meydanı’nda bulunan ve Kraliyet Sarayı’nın hemen yanında Kraliyet Ailesi için neo-gotik tarzda inşa edilmiş bir kilisedir. İç dekorun sadeliğine tezat olarak kilisenin dış cephesi gösterişli ayrıntılarla bezenmiştir. 15.Yüzyıl’da inşa edilen kilise, tarihi ve mimari özelliklerine ek olarak düzenlediği kilise müziği konserleri ile de adını duyurmuştur.

Bakken
Kopenhag Hayvanat Bahçesi
National Aquarium Denmark
Danimarka Milli Müzesi
Louisiana Modern Sanatlar Müzesi
Danimarka Ulusal Galerisi
Ny Carlsberg Glyptotek
Experimentarium City
Posta ve Telekomünikasyon Müzesi Adalete Sarayı
Kronborg Kalesi
Açık Hava Müzesi
Kraliçe’nin Christianborg Sarayı’ndaki Duvar Kâğıdı Süslemeleri
Botanik Bahçesi
Zooloji Müzesi
Arken Modern Sanatlar Müzesi

NELER YAPALIM?

Grand Place Meydanı'nı keşfederek gezinize başlayın
Belçika'nın muhteşem çikolatasını tatmadan Brüksel turunuzu kesinlikle bitirmeyin
Şehrin simgesi olan İşeyen Çocuk Heykeli’ni ziyaret edin ve bolca fotoğraf çektirin
İstanbul'daki Miniatürk parkının bir benzeri olan Mini Europe’de kısa bir Avrupa gezisine çıkın
Belçika Çizgi Roman Müzesi’nde Ten Ten, Şirinler ve Red Kit'in doğuşuna şahit olun
Hemen hemen çoğu kafe ve barda birbirinden değişik biraları bulun, Belçika'nın ünlü patates kızartması ve midyesi ile yudumlayın
Müzik Enstrümanları Müzesi’nde daha önce görmediğiniz enstrümanları keşfedin
Cinquantenaire Parkı’nda sağlıklı bir yürüyüş gerçekleştirin
Autoworld’de dünyaca ünlü markaların özel arabalarını yakından inceleyin
Grand Place’de yer alan yerel bir restoranda Belçika mutfağından lezzetli yemekleri deneyin

Amsterdam kanallarında bot turuna katılın.
Rembrandtplein’de eğlence dolu bir gece geçirin.
Amsterdam Dungeon’da geçmişe bir yolculuk yapın.
Kalverstraat’da alışveriş fırsatlarına göz atın.
Xtracold Ice Bar’da 4D buz deneyimini yaşayın.
Begijnhof (Hollanda Evleri) etrafında bulunan parkta ya da Vondelpark’ta güneşin keyfini çıkarın.
Nachttheater Sugar Factory’deki özel gösterilerden birini izleyin.
Çiğ Ringa Balığı’nı tadın.
Amsterdam’a özgü Genever Likörleri’nden mutlaka için.

Şehrin kalbinin attığı Nyhavn Limanı’nda bir kanal turuna katılın
Kopenhag’ın en ünlü caddelerinden biri olan Stroget’te doyasıya alışveriş yaptıktan sonra güzel bir restoranda Danimarka biranızı yudumlayın
Şehrin simgesi olan Denizkızı Küçük Heykeli’ni ziyaret edin ve bolca fotoğraf çektirin
Tivoli Bahçeleri ve bir diğer eğlence parkı Bakken’de eğlenceyi doruklarda yaşayın
3000’in üzerinde hayvana ev sahipliği yapanKopenhag Hayvanat Bahçesi’nde doğa ile iç içe olun
Dünyaca ünlü Calsberg birasının üretildiği efsane fabrikayı gezin
Gözlem Kulesi’ndeki merdivenlerinden en üst katına çıkarak şehri kuşbakışı seyredin ve muhteşem bir manzaraya şahit olun
Danimarka Ulusal Galerisi’ndeki eşsiz eserleri yakından inceleyin
Danimarka kraliyet ailesinin ikamet ettiği Amelienborg Sarayı’nın heybetli görüntüsünü fotoğraf çekin
Kentin kuzeyinde bulunan dünyanın en büyük ve en eski açık hava müzesini mutlaka ziyaret edin

NELER ALALIM?

Belçika’nın başkenti Brüksel alışveriş konusunda ziyaretçilerine birçok alternatif sunuyor. Şehirde ünlü markaların lüks mağazalarını bulabileceğiniz gibi ara sokaklara kurulan gizlenmiş sokak pazarlarından da çok güzel hediyeler alabilir, antika parçalar bulabilirsiniz. En çok satılan yöreye özgü hediyelik eşyalar; Belçika çikolataları, bira, Ten Ten gibi ünlü çizgi karakterlere ait eşyalar ve işeyen çocuk simgeleridir. Bunlar dışında Belçika simgelerinin basılı olduğu tişörtler ve bardaklar şehrin birçok yerinde satılmaktadır. Brüksel’de alışveriş yapılabilecek bölge ve sokaklardan bazıları şu şekilde:

Avenue Louise: Boulevard de Waterloo yakınında bulunan bu sokak Belçika ve Brüksel menşeli tasarımcıların yoğun olarak bulunduğu bir yerdir. Mers du Zord, Zadig& Voltaire, Chine Collections ve Walt burada bulabileceğiniz tasarımcı markalarındandır. Bu sokakta kadın giyim ürünleri ve erkek takım ve ayakkabı ağırlıklı seçenekleri bulabilirsiniz. Kısacası; Avenue Louise, Brüksel’in Şanzelizesi olarak değerlendirilir.

Rue Neuve: Brüksel’deki en uzun alışveriş caddelerinden biridir. Özellikle hafta sonları oldukça kalabalıktır. Espirit, Zara, Mango, Celio, Morgan gibi Avrupa markalarının birçoğu Rue Neuve’de bulunabilir. Bu sokakta bulunan Media Markt ise elektronik ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yerdir.

Boulevard de Waterloo: Brüksel’deki en ünlü alışveriş sokaklarından biridir. Louise Vuitton, Gucci, Feragarmo, Versace gibi dünya devi markalar yan yana bulunabilir.
 
Grand Place: Brüksel’de çikolata, dantel ve hediyelik alışverişi yapacaksanız size birçok seçenek sunan bölge Grand Place ve civarıdır. Hemen her bütçeye uygun seçenekleri burada bulmak mümkündür.

Galeries St. Hubert: 1847 yılında açılan Galeries St. Hubert Avrupa’nın ilk alışveriş merkezidir. Buraya Rue de la Colline’den ana girişine ulaşmanız mümkündür. Galeries St. Hubert içerisinde lüks giyim mağazaları, kafeler, tiyatro ve çikolata dükkânları bulunmaktadır. 

Hollanda peynirleri, tahta ayakkabılar, özel antika parçalar, kitaplar ve laleler Amsterdam’da alışveriş denildiğinde akla ilk gelen ürünlerdendir. Kendi başlarına yeterince ilgi çekici olan bu ürünler, vergilerden muaf tutulduğunuz “tax free” uygulaması sayesinde cazibesini bir kat daha arttırır.  Şehrin sembol ürünlerine ek olarak, dostlarınız için alabileceğiniz oldukça yaratıcı ve eğlenceli hediyelik eşyaları da bulabileceğiniz Amsterdam’da alışveriş için en iyi bölgeler ise şu şekildedir: De Negen Straatjes, Utrechtsestraat, Kalverstraat, Oud Zuid, Hooftstraat,  De Jordaan, Dam Square Area, Spiegelkwartier, Leidsestraat ve KNSM Island.

Hester Van Eeghen
Ünlü tasarımcı Van Eeghen tarafından açılan mağazada yünden yapılmış çantalar, cüzdanlar ve renkli derilerden tasarlanmış giysiler bulabilirsiniz. Mağazada bulunan ayakkabılar ise İtalya’dan özel olarak getirtilmektedir.
Adres: Hartenstraat 1,NL 1016 BZ Amsterdam, Diğer şubesi: Hartenstraat 37
NL 1016 CA Amsterdam.
Tel: +31 - 20 – 6269211 Web Sitesi: http://www.hestervaneeghen.com/

Albert Cuyp Markt
1904 yılından beri Amsterdamlılara hizmet veren Albert Cuyp Pazarı’nda aradığınız çoğu ürünü uygun fiyata bulmanız mümkün. Pazardaki 300’den fazla tezgâhta taze deniz ürünlerinden peynir çeşitlerine, lale tohumlarından kozmetik ürünlerine pek çok farklı ürün satılmakta. Gezi planınızı yaparken, turistler tarafından büyük ilgi gören Albert Cuyp Pazarı’nda cumartesi günleri yerel halkın da katılımıyla ciddi bir yoğunluk yaşandığını dikkate almayı unutmayın.
Adres: Albert Cuypstraat 67 /HS, 1072 CN
Tel: 020 201 8800

Lady Day
1940’lı yıllardan günümüze kadar her yılın modasına ait vintage ürünler bulabileceğiniz mağazada alışveriş yapmasanız dahi eğlenceli vakit geçirebilir, kostümlü partiler ya da özel geceleriniz için şık ve ilgi çekici parçalar bulabilirsiniz.
Adres: Hartenstraat 9, 1016 BZ Amsterdam, Hollanda
020 623 5820

Magna Plaza
Dam Meydanı’nda bulunan Magna Plaza alışveriş için önemli bir adres olmanın yanında, görülmeye değer bir tarihi yapıdır. Birçok ünlü markanın mağazasında alışveriş yapmanın keyfine varabilirsiniz.
Adres: Nieuwezijds Voorburgwal 182, 1012 SJ Amsterdam
Tel: 020 570 3570

Chocolatl
Amsterdam’ın tam kalbinde bulunan Chocolatl’da lezzetli çikolataları tattıktan sonra bu mağazadan asla ayrılmak istemeyeceksiniz.
Tel: 06 464 27 203

Kopenhag’da dünyaca ünlü alışveriş merkezlerinden, sokak tezgâhlarına, semt pazarlarına kadar çok fazla alternatifi bir arada bulmak mümkündür. Şehrin en popüler ve en büyük alışveriş caddesi elbette Stroget’tir. Raadhuspladsen ve Kongens Nytorv bölgeleri arasında bulunan cadde aynı zamanda şehrin doğu ve batı kısmını birbirine bağlar. Kopenhag Kraliyet porselenleri, gümüşleri popüler hediyelikler arasında yer alıyor. Bunun dışında mobilya tasarımları ile de ünlü olan Danimarka’dan çeşitli ev eşyaları ya da aksesuarları da alınabilir. Ayrıca şehirde pek çok bitpazarı bulunmaktadır. Çok çeşitli antika eşyalar ve ikinci el ürünler bulunan pazarlar Mayıs - Eylül arasında açıktır. Kopenhag’da alışveriş yapılabilecek bölge ve sokaklardan bazıları şu şekilde:

Illums Bolighus: Kopenhag’da iç tasarım mağazalarının en uç noktası Illums Bolighus’tur. Şehir merkezinde işlek Amagertorv’da bulunan mağaza, caddeye bakan gösterişli vitriniyle ve çok katlı olması nedeniyle kolaylıkla göze çarpıyor. Adres: Amagertorv 10, Kopenhag

Kopenhag Fisketorvet: 120’den fazla mağaza seçeneği bünyesinde bulunuyor. Bu mağazalar modadan ayakkabıya, aksesuara; ev tekstilinden elektronik aletlere; süper marketlerden fast-food markalarına kadar birçok çeşide kadar uzanıyor. Adres: Kalvebod Brygge 59, 1561 Kopenhag

Sort Cafe & Vinyl: Adından da anlaşıldığı üzere kafe ve plağı aynı bünyede barındıran samimi bir yer. Mekânın dar olması ve kafe müşterisinin yoğunluğu nedeniyle plak seçimi, dinlemesi biraz sıkıntılı olsa da bu mekânın yarattığı keyif dalgası kuvvetli. Birçok türden plak, ender rastlanan atmosferik, otantik parçalar da dâhil olmak üzere dükkan boyunca uzanan raflardan plak alabilirsiniz. Adres: Skydebanegade, 4 Kopenhag

Grand Place: Danimarka kraliyet ailesinin kanatları altında 1775 yılında kurulan Danimarka’nın ünlü porselen imalatçısı Royal Copenhagen, en iyi porselenleri bulabileceğiniz güzel bir mekândır. Adres: Amagertorv 6, Kopenhag

NELER YİYELİM?


Brüksel yemek kültürü açısından çeşitli Avrupa lezzetlerini yansıtmaktadır. Şehirde yeme içme denince akla gelen ilk şeyler çikolata, waffle, patates kızartması, midye ve çilektir. Brüksel yemeği ihtiyaçtan öte tutku haline getiren bir yerdir. Şehirden 1500’den fazla restoran bulunmaktadır. Restoranların çoğu şehir manzaralıdır. Eğer Petite rue des ya da Bouchers sokaklarında şehir manzarası eşliğinde yemek yemediyseniz Brüksel’i görmüş sayılmazsınız. Restoranların birçoğunda rezervasyon şart değildir. Fakat kalabalık olması ihtimaline karşı yer ayırtmanızda fayda vardır. Farklı ve yerel tatları sevenlerdenseniz, Brüksel'e özgü lezzetleri de mutlaka denemelisiniz. Bu lezzetlerin en önemlileri; kuru üzümle yapılan tatlı bir ekmek çeşidi olan "couque de brussels", patates püresiyle yapılan özel bir sebze yemeği "stoemp", özel soslarla sunulan yılan balığı "eel" ve beyaz şarap ve safranın ayrı bir lezzet kattığı "balık çorbası"dır. Brüksel’deki birkaç popüler restorandan bahsedelim:

Chez Leon: Brüksel’in en lükse ve popüler restoranlarından olan Chez Leon’da tencere içinde pişmiş halde gelen kremalı, şarap soslu, ya da acı soslu midyeler ve sarımsaklı domates soslu tepsi servisini mutlaka denemelisiniz. Restoranın servisi oldukça hızlı ve akşam saatlerinde bu mekân çok kalabalıktır. Burada önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Adres: Rue des Bouchers, 18

La Belle Maraichere: Çarşamba ve perşembe günleri kapalı olan bu şık ve sıcak atmosferli aile işletmesinde, ödül kazanmış şefleri ile dikkat çeker. Sadece Brüksel’in değil, tüm Belçika’nın en favori restoranları arasında yer alıyor. Restoranda somon balığı, ahtapot ve midye favorilerdir. Adres: Place St. Catherine, 11A

Mokafe: Kahvaltı tabakları, kruvasanları, bol malzemeli omletleri, sabahın çok erken saatinde bile açık olması ve ücretsiz wi-fi ile herkesin tercihi. Çocuklu ailelere de önerebileceğimiz bir yer burası. Çünkü genelde Fransız mutfağının yaygın olduğu ve kahvaltıyı kahve ve kruvasan ile geçiştirdikleri bu ülkede peynir, zeytin, yumurta, salatalık, domates gibi Türk işi alışkın olduğumuz kahvaltı lezzetlerini bulabilirsiniz. Adres: Galerie Du Roi, 9

Maison Antoine: Patates denilince çok tercih edilen ve bilinen bir mekân. Ancak, Brüksel’in yerli halkı burayı turistler kadar cazip bulmuyor. Daha çok iş adamları, bürokratlar ve turistlerle doluyor. Adres: Place Jourdan, 1

Hayatın her alanında benzersiz keşifler sunan Amsterdam; dünyanın birçok kültürüne ev sahipliği yapması sayesinde yöresel Dutch (Hollandalı) Mutfağı’ndan Etiyopya Mutfağı’na kadar yüzlerce alternatifi bir arada bulabileceğiniz bir şehirdir. Peynir cenneti olarak da adlandırabilecek şehirde Kaas, Gouda, Edam ve ev yapımı keçi peyniri çeşitleri tadabileceğiniz lezzetler arasındadır. Bunun yanında sığır etinden yapılmış geleneksel Dutch yemekleri, pannekoeken ismi verilen ve bölgeye özgü krepler, Oliebol, Fransız usulü patates kızartması ve Rijsttafel adı verilen sebzeli deniz mahsullü pilav ülke mutfağının en bilindik yemekleri arasındadır. Bütçeniz ne olursa olsun, şehirde yemek yiyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunmaktadır. Eğer yemek sizin için öncelik değilse, Albert Heijin isimli süpermarket zincirinde ekonomik hazır gıdalar ve sandviçler bulabilirsiniz. Farklı lezzet duraklarına uğramak için en ideal bölgeler ise Kalverstraat, Voetboogstraat, Red Light Bölgesi, Dam Meydanı, Rembrandtplein ve Leidseplein semtleridir.

Van Harte
Modern dekorasyonu, lezzetli yemekleri ve atıştırmalık sandviçleri ile şehir sakinleri arasında popüler olan ve turistler tarafından da sıkça tercih edilen restoranda keyifli öğünler yiyebilirsiniz.
Adres: Hartenstraat 24, 1016 CC
Tel: 020 625 8500

Moeders
Duvarları bakıldığında her insana kendi annesini anımsatacak tipik anne fotoğrafları ile dolu olan bu şirin restoranda Hollanda’nın en klasik “anne yemekleri” servis edilmektedir.
Adres: Rozengracht 251, 1016 SX
Tel:020 626 7957

Van Kerwijk
Ziyaretçilerine kapılarını öğlen sonuna doğru açsa da Wankerwijk, tipik bir Amsterdam kahvaltısı için ideal.  Restoranın sade ve samimi dekoru içinizi ısıtacak.
Adres: Nes 41, Amsterdam
Tel: 00 31 (0) 20 620 33 16

D’vijff Vlieghen
Amsterdam’ın köklü restoranlarından olan ve 17. Yüzyıla ait sanatsal öğelerle süslenmiş mekânda, lezzetli et yemeklerine enfes şarapların eşlik ettiği harika bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.
Adres: Spuistraat 294-302, 1012 VX
Tel: 020 530 4060

Tipik bir İskandinav mutfağını doğal sebzeler, patates ve deniz ürünleri oluşturuyor. Kopenhag’da da bunlar bol bol bulabilecekleriniz arasında. Ayrıca restoranların birçoğunun organik menüsü var. Danimarka mutfağı genel olarak et, balık ve patates ağırlıklı yemeklerden oluşur. Taze sebzelerle pişirilen et ve deniz ürünleri Danimarka mutfağının vazgeçilmez yemeklerindendir. En sık tüketilen lezzetler; kızarmış domuz eti, tuzlanmış dereotu ile marine edilen ve hardal sosuyla servis edilen som balığı ve sığır eti, patates, çeşitli baharatlarla hazırlanan güveç yemeğidir. Dünya balık tüketiminde ilk sıralarda olan ülkenin mutfağında balık ayrı bir yere sahiptir. Adeta bir gastronomi cenneti olan Kopenhag’da damak tadınıza uygun bir lezzet mutlaka bulabilirsiniz. Ayrıca Dünyanın en iyi restoranı seçilen “Noma” da Kopenhag’da yer almaktadır. Kopenhag’daki birkaç popüler restorandan bahsedelim:

Noma: British Restaurant Dergisi tarafından 2010, 2011, 2012 ve 2014 yıllarında Dünyanın En İyi Restoranı seçilen Noma, şehrin elbette en güzel restoranıdır. Noma’da yer ayırtmak için genellikle birkaç ay beklemek gerekiyor. Bu yüzden birinci sınıf bir tecrübe için erkenden yerinizi ayırtmalısınız. Adres: Strandgade 93, 1401 Kopenhag K, Danimarka

Geranium: Dünyanın en iyi şeflerinden biri olarak gösterilen Rasmus Kofoed tarafından işletilmektedir. Geranium ferah, aydınlık ve dinamik bir mutfaktır. Hedefleri ise yenileştirme, meydan okuma ve zenginleştirme gibi duygular içeren yemekler yaratmaktır. Adres: Per Henrik Lings Allé 4, 2100 Kopenhag, Danimarka

Formel B: Formel B’nin yemek kültürü yenilikçi fakat köklerini klasik Fransız yemeklerinden alır ve altı çeşit ince ayarlı servis sunar. Menüler 2 haftada bir değişir. Adres: Vesterbrogade 182, 1800 Frederiksberg C, Danimarka

Restoran Lumskebugten: Taze deniz ürünlerinin geniş bir seçenek listesinin bulunduğu geleneksel Danimarka yemekleri sunmaktadır. Adres: Esplanaden 21, 1263 København K, Danimarka

NEREDE EĞLENELİM?

Yılın her döneminde bir festivale ev sahipliği yapan Brüksel’de eğlence ve gece hayatı bakımından birçok alternatif bulunuyor. Herhangi bir eğlence merkezi ya da bara gitmeseniz bile Brüksel sokaklarının her köşesinde şarkı söyleyen ya da gösteri yapan bir sanatçı görmeniz mümkün. Brüksel gece hayatı oldukça hareketli bir şehirdir.
Gece kulüpleri genelde saat 23.00 gibi açılır ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence tüm hızıyla devam eder. Dünyanın en iyi biralarını Brüksel’de içebilirsiniz. Trappist adı verilen manastır biralarının en iyilerinden Westmalle, Belçika’da altı manastırda keşişler tarafından yapılır. Ayrıca, Orval birasını da mutlaka denemelisiniz. Yine manastır geleneklerine ve isimlerine göre, ama manastırların dışında üretilen biralardan Maredsous ve buğday birası Hoegaarden mutlaka tadılması gerekenler arasındadır. Brüksel’de “Studio 44”, “Fuse”, “The Wood” ve “The Flat” şehrin en çok tercih edilen gece kulüpleridir. Rock, blues ya da caz gibi canlı müzik dinlemek isterseniz “Bizon” veya “Music Village” ’a uğramanızı tavsiye ederiz. Bunların dışında “Flagey” ve “Théâtre de la Monnaie” gibi şehrin en önemli iki konser salonunun programına da göz atabilirsiniz.

Amsterdam sıra dışı, yasaksız ve hiç bitmeyen gecelerin şehridir. Her tür eğlence anlayışına ve tüm farklı tercihlere hitap edecek alternatifi bir arada barındırmayı başaran şehirde hareket, sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Şehir, eğlence mekanları ve müzeleriyle de farklı deneyimlere fırsat tanımaktadır.

Escape
Işıltılı dekorasyonu, her tür müzik zevkine hitap eden müzik listeleri ile 80’lerden beri Amsterdam’da hizmet veren kulüp şehrin en ünlü eğlence mekânlarından.
Adres: Rembrandtplein 11, 1017 CT
Tel: 020 622 1111

Mazzo
Şehrin en eski ve köklü gece kulüplerinden olan Mazzo’da, dünya müziklerinin en kaliteli örneklerini muazzam ses sistemleri sayesinde rahatça dinleyebilir ve geniş pisti üzerinde sabaha kadar dans ederek bu müziklere eşlik edebilirsiniz.
Adres: Rozengracht 114, 1016 LV 
Tel: 020 3446402

Hash Marihuana Hemp
Amsterdam’ın en ünlü “coffee shop”larından biridir. Müzeye dönüştürülmüş olan alan her yıl dünyanın her bir köşesinden binlerce ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Amsterdam’ı tam anlamıyla keşfetmek isteyenler için eşsiz bir deneyim olacaktır.
Adres: Oudezijds Achterburgwal 148, 1012 DV
Tel:020 624 8926

‘t Arendsnest, Dutch Beer Cafe
Hollanda’nın dört bira uzmanından biri olan Peter van der Arend’in sahibi olduğu cafe-bar, Hollanda bar kültürünün tüm detaylarını başarıyla yansıtmaktadır.
Adres:  Herengracht 90, 1015 BS
Tel: 020 421 2057

Casa Rosso
Erotik gösterilerin sanata dönüştürüldüğü Casa Rosso’da haftanın hemen her günü yaklaşık bir saat süren tiyatro gösterileri sahneye konmaktadır. Erkekler için olduğu kadar kadınlar için de farklı bir deneyim yaşama imkanı veren mekânlardan olan Casa Rosso biletlerini internet üzerinden de temin edebilirsiniz.
Adres: Achterburgwal 106 Amsterdam
Tel: 0031-020-6278954 

Kopenhag, günün her saatinde hem eğlence ve gece hayatı için birçok alternatif sunuyor. Günün erken saatlerinde Tivoli Bahçeleri’nde eğlenceyi doruklarda yaşayabilir. Özgürlükler ülkesi Danimarka, her ne kadar Norveç, İsveç ve Hollanda’nın da böyle bilinmesine rağmen, diğer İskandinav ülkelerine göre çok daha dinamik bir gece hayatına sahiptir. Özellikle şehir merkezi ve çevresinde yer alan gece kulüpleri, barlarda günün ilk ışıklarına kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Kopenhag’da bulunan popüler mekânlar şu şekilde:

Bakken Kbh: Bakken, Meatpacking semtinde, renkli ışıkların ortamı hoş ve samimi kıldığı özel bir mekândır. Burada büyük partiler ve hafta sonu canlı müzik organizasyonları düzenlenmektedir.

HIVE: Oldukça popüler bir gece kulübü olan HIVE Kopenhag’ın kalbinde, Gammeltorv’a yakın konumda bulunmaktadır. HIVE, Kopenhag’ın seçkin kulüplerinden Zen ve Sunday’in bir parçasıdır.

The Jane: Hem gece kulübü hem de kokteyl barı olan Jane, Kopenhag’ın kalbinde Grabrodre Meydanı’nda yer almaktadır. Burada “Mad Men” tarzı en iyi odalarda güzelce vakit geçirebilirsiniz.

Nord: Tivoli Bahçeleri’ne yakın bir yerde bulunan Nord, sıkı giriş politikası olan artı otuz yaş bir gece kulübüdür. Eğer kimliğinizi görmek isterlerse bir iltifat olarak kabul edin.

1.Gün İSTANBUL - BRUKSEL

TK1943Kalkış Atatürk Havalimanı 19/04/2019 - 11:35
Varış Brüksel Havalimanı 19/04/2019 - 13:55

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali MNG kontuarı önünde saat 09:00.’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Bruksel’e hareket. Yerel saat ile 13.55’ta varışın ardından Bruksel şehir turumuza başlıyoruz. Brüksel şehir turumuzda çevresinde birçok tarihi yapı, restoran, kafe ve hediyelik eşya dükkanlarının olduğu, şehrin en önemli ve hareketli meydanı Grand Palace, yine bu meydanda 13. yüzyılda Gotik tarzda yapılan günümüzde kraliyet ailesinin düğün gibi özel günlerinde kullandığı 96 metre uzunluğundaki kulesiyle Hotel de Ville, 17. yüzyıl yapımı 61 cm uzunluğunda Brüksel’in en ünlü simge yapısı işeyen çocuk heykeli Manneken Pis, demir kristalinin 165 milyar kez büyütülmüş halinin tasvir edildiği, 18 metre çapında, 9 bölümden oluşan Brüksel’in bir diğer ünlü simge yapısı Atomium, Brüksel parkının önünde bulunan Belçika Kraliyet Sarayı, hemen yakınında etkileyici Saint Jacques sur Coudenberg Kilisesi, görülecektir. Tur sonrası otelimize yerleşme.Serbest zaman. Konaklama Otelimizde.

2.Gün BRUKSEL - BRUGGE - AMSTERDAM

Sabah kahvaltısının ardından ikinci dünya savaşında hiç zarar görmediği için günümüze kadar orta çağ mimarisini korumuş, her daim güzel ve büyüleyici Brugge’a hareket ediyoruz. Brugge’nin kalbi, çevresinde rengarenk evler, çeşit çeşit kafelerin ve ünlü saat kulesinin bulunduğu meydan Market Palace, etrafında kakao ve çikolata kokan sayısız dükkanların olduğu sokaklar, şehre bambaşka güzellik veren kanallar ve köprüler görüldükten sonra Amsterdam’a hareket. Dünyaca ünlü kanalları, müzeleri ve eğlence merkezleri ile Hollanda‘nın başkenti ve en ünlü şehri olan Amsterdam Turumuzda Amsterdam Kraliyet Sarayı, Nieuwe Kerk, Ulusal Anıt ve Madame Tussauds Müzesi’nin bulunduğu şehrin en hareketli ve önemli noktası Dam Meydanı, Van Gogh müzesi, Rijkmuseum’un bulunduğu meşhur Amsterdam yazılı meydan Muzeumplein, Amsterdam’ın dünyaca tanınır olmasında önemli bir yere sahip, özellikle yetişkinlerin tercih ettiği renkli ve ilginç Kırmızı Fener Sokağı (Red Light District) ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme Amsterdam otelimizde.

3.Gün AMSTERDAM

Sabah kahvaltısının ardından yarım gün sürecek olan Marken – Volendam turuna başlıyoruz. Denizdeki yelkenlileri, deniz kenarında çiçeklerle süslenmiş büyük evleri, sahil boyunca sıra sıra kafe ve hediyelik eşya dükkanları ve peynirle ilgili her şeyi bulabileceğiniz zengin balıkçı kasabası Volendam ve yine aynı doğal güzelliklere sahip, özellikle yöresel tarihi tahta ayakkabı atölyeleri ile ilginizi çekecek Marken’i gezerek turumuzu tamamlıyoruz ve Amsterdam’a dönüyoruz. Amsterdam’da serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.Gün AMSTERDAM – BREMEN – HAMBURG

Sabah kahvaltısından sonra Hamburg’a hareket. İlk durağımız Weser Nehri kenarında liman şehri Bremen. Bremen Mızıkacılar Heykeli, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Belediye Binası, St. Peter’s Katedrali, Roland Heykeli gibi önemli yerler görüldükden sonra 1200 yıllık tarihi bir geçmişe sahip, Avrupa nın en büyük 2.liman şehir Hamburg’a devam ediyoruz.2 saatlik yolculukdan sonra Hamburg a varışımıza istinaden şehir turumuzda eşssiz bir mimariye sahip asırlık Hamburg Belediye sarayı, şehrin en önemli tarihi yapılarından St. Michael Kilisesi, şehir merkezinin kalbi: Jungfernstieg, Fischmarkt (Balık pazarı) gezilerek konaklayacağımız otele varış Geceleme Hamburg otelimizde.

5.Gün HAMBURG - KOPENHAG

Sabah kahvaltısından sonra Kopenhag’a hareket . Kopenhag’a varışımızın ardından özel otobüsümüzle kanalları, zarif mimarisi, çoğu bisikleti tercih eden güler yüzlü insanları, sanat müzeleri, sakin ve büyük parkları, zengin kültürü, gece hayatı, güvenliği, çok kültürlü yaşamıyla Kopenhag şehir turumuza başlıyoruz. İlk durak deniz kıyısı gezinti yolunda bir kayanın üzerinde duran, Andersen masallarının trajik kahramanı, bronzdan yapılmış Kopenhag’ın simgesi denizkızı heykeli (The Little Mermaid). 1905 yılında inşa edilmiş saat kulesi ve mimarisi ile dikkat çeken Belediye Binası, rengarenk evleri, kafe ve restoranları ile şehrin en merkezi ve en canlı yeri Nyhan Kanalı, her köşe başında sokak müzisyenleri, dans gösterisi yapanlar ve sihirbazlar ile her zaman renkli ve eğlenceli dünyanın en uzun trafiğe kapalı alışveriş caddesi Stroget Sokağı, 18.yüzyılda inşa edilmiş Danimarka kraliyet ailesinin bugün de hala ikamet ettiği Amelionborg Sarayı, şehrin kuşbakışı manzarasına sahip, 17.yüzyıl astronomik gözlem kulesi Round Kulesi, Danimarka Parlamento Binası olarak kullanılan, eskiden kral ve kraliçelerin yaşadığı, mimarı tarzıyla oldukça görkemli Christianborg Sarayı ve her yıl yüzlerce önemli eserin sergilendiği modern tasarımı ile dikkat çeken Opera binası ile şehir gezimizi tamamlıyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün KOPENHAG – MALMÖ - İSTANBUL

TK1786Kalkış Kopenhag Kastrup Havalimanı 24/04/2019 - 18:40
Varış Atatürk Havalimanı 24/04/2019 - 21:35

Sabah kahvaltısı sonrası Kopenhag’a sadece 45 km uzaklıktaki İsveç’in şirin şehri Malmö ye hareket ediyoruz. Kopenhag ve Malmö arasında Baltık Denizi üzerinde dünyanın en uzun köprülerinden (8 km tünel ile birlikte 16 km) uzunluğundaki Öresund Köprüsü den geçerek Malmö ye geliyoruz. Malmö’nün merkezinde görebileceğiniz 3 meydan Gustav Adolfs Torg, Lilla Torg ve Stortorget. Karşılıklı mağazaların, restoranların, cafelerin bulunduğu trafiğe kapalı Stortorget, Malmö’nün en büyük meydanı. Meydanın çevresinde sıra sıra dizili tipik İsveç mimarili binalar ve hediyelik eşya dükkanları dikkat çekiyor. Malmö nün en eski tarihi bölgesi olan Malmöhus Kalesi, Şehrin içine kurulmuş huzurla ve hayranlıkla gezeceğiniz Malmö’nün en eski parkı Kungsparken gezildikden sonra Kopenhag’a havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21:35 de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DAHİL!
Farklı tur programlarında toplam 195 € olan extra turlar ücretsiz ..

Extra Turlar
Brugge turu
Marken&Volendam
Bremen turu
Malmö turu
Oresund köprüsü 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• THY ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti 
• Havalimanı vergileri 
• Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler 
• Belirtilen kategori otellerde oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar 
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri dahil 
• Otel konaklama turist vergileri 
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 
• Türkçe tur liderliği hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.) 
• Vize ücreti ve hizmet bedeli 
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.) 
• Kişisel harcamalar 
• Öğle ve akşam yemekleri 
• Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri 

19-24 NİSAN 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

649 EURO

649 EURO

799 EURO

609 EURO

609 EURO

10-15 MAYIS 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

709 EURO

709 EURO

859 EURO

669 EURO

669 EURO

1-6 HAZİRAN 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

649 EURO

689 EURO

839 EURO

649 EURO

649 EURO

28 HAZİRAN-3 TEMMUZ 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

679 EURO

679 EURO

829 EURO

639 EURO

639 EURO

10-15 TEMMUZ 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

729 EURO

729 EURO

879 EURO

689 EURO

689 EURO

9-14 AĞUSTOS 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

689 EURO

689 EURO

839 EURO

649 EURO

649 EURO

30 AĞUSTOS – 4 EYLÜL 2019

KİŞİ BAŞI

İLAVE KİŞİ

TEK KİŞİ

0-2 YAŞ ÇOCUK

3-12 YAŞ ÇOCUK

STANDART ODA

739 EURO

739 EURO

889 EURO

699 EURO

699 EURO